مطلب زیر از وبسایت مجله پلازار بازنشر گردیده است و انتشار آن توسط آخرین خبر به معنی تایید بخشی یا تمام مطلب نمی باشد.
مجله پلازا/ به همت شرکت بلانکو، مجری طرح‌های امنیتی و تعمیر گوشی‌های همراه، آمار دقیقی در مورد درصد خرابی گوشی های هوشمند منتشر شده است. در این آمار شرکت سامسونگ و گوشی شیائومی ردمی 4 صدرنشین هستند.

گوشی‌های سامسونگ همانند سال قبل باز هم رتبه اول بیشترین خرابی در بین برندهای موبایل را از آن خود کرد.

شرکت بلانکو که در زمینه امنیت فعالیت میکند، در گزارش خود آماری از بیشتری خرابی های تلفن های همراه منتشر کرده است که سامسونگ مانند سال قبل در رتبه اول فرار گرفته است. در این بین گوشی‌های اندرویدی نیز درصد بیشترین خرابی را نسبت به گوشی‌هایی با سیستم عامل ios دارد.

بیشترین خرابی‌ها از سوی وای فای و هدست بوده که کاربران گوشی‌های خود را به تعمیرکاران ارائه داده‌اند. حالا در زیر به رتبه بندی خراب‌ترین گوشی‌های سال 2018 دعوت میکنیم.

توجه داشته باشید که این رتبه بندی بر اساس فروش هر موبایل و خرابی آن بر حسب فروش نیز میباشد. سامسونگ به دلیل اینکه یکی از برنده های پر فروش دنیای موبایل میباشد قطعا خرابی های این برند نیز بیشتر حساب میشود.

شرکت‌های تولیدکننده گوشی هیچ‌وقت در مورد آمار خرابی گوشی های هوشمند در طول سال، خبری بروز نمی‌دهند تا فروش آن‌ها دچار مشکل نشود و همیشه در مورد پرفروش بودن یا سود سالانه حرف می‌زنند. اما به لطف گزارش شرکت امنیتی بلانکو (Blancco)، ما آمار دقیقی از تعداد گوشی‌های خراب شده یا دچار مشکل و تعمیر شده در یک چهارم پایانی سال 2017 به دست آورده‌ایم.

گزارش شرکت امنیتی و تعمیر موبایل بلانکو نشان می‌دهد که سامسونگ با 34 درصد، شیائومی با 13 درصد و موتورولا با 9 درصد سهم در دنیای گوشی‌های خراب، سه رتبه اول را در میان ده شرکت تولیدکننده گوشی با بیشترین خرابی را به دست آوردند. درحالی که شرکت سامسونگ دو برابر بیشتر از شیائومی خرابی گوشی داشته است، اما در مقایسه با آمار سه ماهه دوم (61 درصد) و سه ماهه سوم (53 درصد) کاهش خوبی را تجربه کرده است. این روند نزولی نشانگر بهبود عملکرد و قدم گذاشتن سامسونگ در راه درست است. در مورد آمار نکته‌ای وجود دارد که باید به آن اشاره کرد، دو شرکت اول این رده‌بندی، در بین پرفروش‌ترین شرکت‌های گوشی همراه نیز وجود دارند، پس اگر واقع‌بین باشیم احتمال خرابی محصولات آن‌ها نیز بیشتر است.

در مقایسه مدل‌های گوشی و خرابی‌های اتفاق افتاده، گوشی شیائومی ردمی 4 توانسته است با 9 درصد خرابی سهم اول را در میان گوشی‌های خراب شده به دست آورد. برخلاف رتبه‌بندی بر اساس شرکت، اولین گوشی سامسونگ در رتبه پنجم و با عنوان گلکسی S7 قرار دارد و تنها فقط 3 درصد از سهم گوشی‌های خراب را به دست آورده است. اما این امری ناامیدکننده است که 5 عدد از 10 گوشی موجود در این رده‌بندی، مربوط به سامسونگ هستند.

این گزارش نگاهی هم به گوشی‌های دارای سیستم‌عامل‌های iOS داشته است. در مورد شرکت اپل باید اعلام کنیم که مدل ایفون 6 همان‌طور که انتظار داشتیم با سهم 26 درصدی در رتبه اول گوشی‌های ایفون خراب شده قرار گرفته است. جالب توجه است که درصد خرابی برخی از گوشی‌های ایفون از گوشی‌های اندرویدی بیشتر است.

زمانی که کار به بررسی دلیل این خرابی‌ها می رسد، به نظر می‌رسد که عملکرد، بیشترین مشکل برای کاربران اندرویدی بوده که می‌تواند به دلیل تعداد زیاد گوشی‌های ارزان و ضعیف اندرویدی باشد. قسمت میکروفون و دوربین این گوشی‌‌ها نیز برای بسیاری مشکل‌ساز شده‌اند. کاربران آیفون نیز بخش بلوتوث و وای فای را دلیل بسیاری از مشکلاتشان اعلام کردند.

بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید