سخت افزار/ شرکت مایکروسافت در اوایل ماه اکتبر با برگزاری رویداد اختصاصی خود، نسل جدید محصولات سرفیس را در چندین مدل متنوع رونمایی کرد. یکی از آنها مدل جدید سرفیس لپ تاپ بود که به عنوان سرفیس لپ تاپ 3 شناخته می‌شود.
در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم
مایکروسافت در ابتکار عملی نسخه 15 اینچی برای سرفیس لپ تاپ 3 در نظر گرفته که با پردازنده اختصاصی AMD عرضه می‌شود. نسخه 13 اینچی فاقد این پردازنده است و با چیپ اینتل به بازار عرضه می‌شود. نام پردازنده اختصاصی AMD برای سرفیس لپ تاپ جدید Ryzen 5 3580U Surface Edition بوده که در کنار آن گرافیک Radeon Vega 9 قرار می‌گیرد.

البته این نسخه در دو پیکربندی عرضه می‌شود و مدل دیگر دارای پردازنده AMD Ryzen 7 3780U Surface Edition و تراشه گرافیکی Radeon RX Vega 11 است. مدل 15 اینچی که بیشتر برای کسب و کارها بوده با پردازنده نسل دهمی چهار هسته‌ای Core i5-1035G7 و Core i7-1065G7 اینتل هم عرضه می‌شود.

سرفیس لپ تاپ 3 با چیپ AMD چندان قوی نیست
اما می‌خواهیم سه دلیل اصلی ارزش بالا خرید نسخه اینتل سرفیس لپ تاپ 3 مدل 15 اینچی را مطرح کنیم که بدون شک پیش از خرید جزئیات جالبی را دربرمی‌گیرد.

1- وای فای 6: در حال حاضر تنها پردازنده های اینتل هستند که از وای فای 6 پشتیبانی می کنند و متاسفانه پردازنده AMD از این ویژگی بی نصیب است.
2-حافظه رم کارآمدتر: سرفیس لپ تاپ 3 با پردازنده اینتل از حافظه رم LPDDR4x کارآمد به جای حافظه رم DDR4 با پردازنده AMD بهره می‌برد.
3-عملکرد بهتر: براساس معیارهای بدست آمده، سرفیس لپ تاپ 3 با پردازنده اینتل حداقل 10 درصد عملکرد بهتری در تست چند هسته‌ای نسبت به پردازنده AMD برخوردارند.

با این سه مورد خرید نسخه اینتل سرفیس لپ تاپ 3 ارزشمندتر است و رضایت کاربر را بیشتر به همراه خواهد داشت.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم