شهر سخت افزار/ اسناد و اطلاعاتی که به تازگی به بیرون از شرکت گوگل درز پیدا کرده نشان می دهد که این شرکت پس از معرفی گوشی جدید پیکسل 4a، این روزها به دنبال عرضه محصولات جدید دیگری است که حتی یک گوشی پیکسل تاشو نیز در میان آن ها دیده می شود. اطلاعات بیشتر از این خبر را در ادامه مطلب خواهید یافت.

چندی پیش بود که گوگل پس از معرفی نسل جدید از محصولات میان رده خود یعنی گوشی پیکسل 4a اعلام کرد که در آینده نزدیک دو گوشی جدید دیگر را هم معرفی و روانه بازار می کند. قرار است یکی از این گوشی ها نسخه 5G از گوشی پیکسل 4a باشد. دیگری نیز گوشی پیکسل 5 است که آن هم قابلیت ارتباط با شبکه های 5G را در اختیار دارد.

اکنون اطلاعاتی در دسترس قرار گرفته است که نشان می دهد گوگل این روزها مشغول ساخت و طراحی چهار گوشی جدید است که حداقل یکی از آن ها از یک نمایشگر تاشو نیز بهره می برد. براساس این اطلاعات که به نظر می رسد بخشی از اسناد رسمی گوگل هستند، این چهار گوشی در حال حاضر با کد نام های Barbette، Raven، Oriole و Passport در حال ساخت و توسعه هستند.

گفته می شود محصول مشخص شده با عنوان Barbette، گوشی پیکسل 5a است که گوگل قصد دارد سال آینده آن را در کنار گوشی های  پیکسل 6 روانه بازار کند. همچنین به نظر می رسد دو گوشی Raven و Oriole، نسخه  های مختلف از گوشی پیکسل 6 هستند که گوگل به تازگی کار طراحی و ساخت آن  ها را آغاز کرده است.

اسم کد انتخاب شده با عنوان Passport نیز به نظر می رسد مربوط به یک گوشی تاشو باشد. گفته می شود این گوشی قرار است در کنار گوشی های پیکسل 6 در سه ماهه پایانی از سال 2021 میلادی معرفی و روانه بازار شوند. به این ترتیب به نظر می رسد تولید این محصولات در حال حاضر در مراحل اولیه خود قرار دارد و فعلاً باید مدت زمان زیادی را برای معرفی و عرضه آن ها منتظر بمانیم.

هفته گذشته اطلاعاتی در دسترس قرار گرفت که نشان می داد گوگل نیز در نظر دارد محصولات نسل جدید خود را به نمایشگرهای با نرخ بروزرسانی 120 هرتزی مجهز کند. در این گزارش آمده بود که یکی از این محصولات به یک نمایشگر 6.67 اینچی با نرخ بروزرسانی 120 هرتزی مجهز می شود، اما هنوز مشخص نیست که این گوشی کدام یک از محصولات بالا است.

گوگل هنوز به صورت رسمی اعلام نکرده است که نسخه 5G از دو گوشی پیکسل 4a و پیکسل 5 چه زمانی روانه بازار می شوند؛ اما اسناد جدید منتشر شده نشان می دهند این اتفاق قرار است در ماه اکتبر صورت بگیرد. گوگل تایید کرده است که نسخه 5G از گوشی پیکسل 4a، در هنگام عرضه 500 دلار قیمت خواهد داشت. به این ترتیب این نسخه از گوشی پیکسل 4a نسبت به نسخه استاندارد خود 150 دلار گران قیمت تر خواهد بود.

اطلاعات جدید همچنین نشان می دهند که گوشی پیکسل 5a قرار است در سه ماهه دوم از سال آینده میلادی روانه بازار شود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم