انتخاب/ مینگ چی کو تحلیلگر ارشد و چینی اپل در یک پیشبینی جدید می‌گوید محدودیت‌های شدیدی که دولت ترامپ علیه شرکت‌های چینی از جمله اپ ارتباطی «وی چت» اعمال کرده است بر فروش آیفون تاثیر گذار است.

دولت ترامپ دستورالعملی را امضا کرد که هم بایت دنس و هم تانسنت را به علت همکاری با شرکت‌های آمریکایی ممنوع اعلام کرده است چرا که از دید ترامپ برنامه‌های چینی متهم به ایجاد خطر برای داده‌های مصرف کنندگان آمریکایی و ارسال داده‌ها دولت چین هستند.

امروز، مینگ چی کو تحلیلگر اپل دو نتیجه احتمالی این ممنوعیت جدید را ارائه داده است. با استناد به یک یادداشت تحقیقاتی جدید از کو، در بدترین حالت پیش بینی می‌شود که در صورت حذف برنامه‌های چینی از اپ استور در سراسر جهان، فروش آیفون ۲۵ ٪ تا ۳۰ ٪ کاهش یابد.

از آنجا که وی چت برای کاربران چینی، یکپارچه سازی ارتباطات، پرداخت‌ها، تجارت الکترونیکی، نرم افزار‌های اجتماعی، خواندن اخبار و بسیاری از امور دیگر را سازمان دهی می‌کند، کو معتقد است که این اقدام دولت ترامپ فروش آیفون در بازار چین را به شدت تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

همزمان با کاهش فروش آیفون بازار لوازم جانبی آیفون نیز کاهش می‌یابد. کو تخمین ۱۵ تا ۲۵ درصد از فروش سایر محصولات اپل، ایرپادز، آیپد، اپل واچ و مک تحت تاثیر قرار بگیرند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم