تسنیم/ وزیر امور خارجه افغانستان در نشست خبری مشترک با همتای آلمانی خود در کابل ضمن تأکید بر گسترش همکاری دو کشور گفت که برلین پیام دولت کابل را مبنی بر اینکه جنگ به‌نفع هیچ کشوری نیست، به گوش کشورهای حامیان جنگ در افغانستان برساند.

«صلاح‌الدین ربانی» وزیر امور خارجه افغانستان در نشست مشترک خبری با «فرانک والتر اشتاین‌مایر» همتای آلمانی خود اعلام کرد: آلمان از گذشته با افغانستان روابط حسنه‌ای داشته‌ و امروز صدمین سالگرد روابط کابل و برلین را گرامی‌ می‌داریم.
وی افزود: امیدوارم روابط افغانستان و آلمان گسترش یابد و حکومت وحدت ملی در این راه تلاش می‌کند.
ربانی با اشاره به نظامیان کشته‌شده آلمانی در افغانستان، تأکید کرد: آلمان در ردیف کشورهایی قرار دارد که به‌عنوان بزرگترین متحدان افغانستان محسوب می‌شوند.
وزیر امور خارجه افغانستان اذعان داشت: در سفر وزیر امور خارجه آلمان به کابل آموزش نیروهای جوان و گسترش پروژه‌های بزرگی که با همکاری این کشور در افغانستان اجرایی خواهد شد، گفت‌وگو و تبادل نظر شده است.
صلاح‌الدین ربانی تأکید کرد: از آلمان می‌خواهیم تا پیام افغانستان را مبنی بر اینکه جنگ به‌نفع هیچ کشوری نیست به گوش حامیان جنگ در افغانستان برساند.
در ادامه وی خاطرنشان کرد که درهای صلح افغانستان به‌روی هیچ کسی بسته نیست و کابل از حضور کشورهای‌ بین‌المللی به‌عنوان میانجی صلح این کشور استقبال می‌کند.
«فرانک والتر اشتاین‌مایر» وزیر امور خارجه آلمان نیز با اشاره به همکاری‌ها و حمایت‌های برلین از افغانستان گفت: دوستی میان کشورهای افغانستان و آلمان همیشه ادامه خواهد یافت.