مهر/ وزیر امور خارجه آلمان از تمامی کشور های اروپایی خواست تا در قبال بحران مهاجران سیاست های واحدی را در پیش بگیرند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی اشتان مایر در این باره گفت که در نشست آتی وزراء امور خارجه کشور های عضو اتحادیه اروپا که قرار است شنبه یا یکشنبه برگزار شود، طرح ۱۰ ماده ای را در این خصوص ارائه خواهد کرد.
وی از کشورهای اروپایی خواست تا متهم کردن یکدیگر در قبال بحران مهاجران را متوقف کرده و سیاست های واحدی در اتحادیه اروپا در این زمینه اتخاذ کنند.
تعداد فزاینده مهاجران به کشور های اروپایی به اندازه ای جدی شده است که چندی پیش وزیران کشور آلمان، فرانسه و انگلیس خواستار نشست اضطراری وزراء کشور و دادگستری اتحادیه اروپا در دو هفته آینده برای بررسی بحران مهاجران در این قاره شدند.
«مارین لوپن» رهبر جبهه ملی فرانسه در سخنان چند روز پیش خود سیاست های «فرانسوا اولاند» و «نیکلا سارکوزی» رؤسای جمهوری کنونی و پیشین این کشور را به باد انتقاد گرفت و گفت که سیاست های اتخاذی کشورش موجب بی ثباتی در خاورمیانه در نتیجه سرازیر شدن موج مهاجران به فرانسه و کشورهای اروپایی شده است و در نتیجه اکنون این کشورها باید بهای آن را بپردازند.
لوپن به شبکه تلویزیونی تیوی وان فرانسه گفته بود: اگر بی ثباتی در سوریه رخ نمی داد، بحران کنونی مهاجران هم اتفاق نمی افتاد. همه چیز از همین جا شروع شد .باید از فراسوا اولاند و نیکلا سارکوزی برای آنچه امروز شاهدش هستیم تشکر کنیم.
رهبر سومین حزب بزرگ در فرانسه با اشاره به کمک هایی که اروپا در بحبوحه این مشکل می تواند ارئه کند، تصریح کرد: راه حل بشردوستانه این رخداد این است که سوریه را بی ثبات نکنیم.
گفتنی است، «ملیسا فلمینگ» سخنگوی کمیساریای عالی امور آوارگان سازمان ملل متحد روز جمعه ۶ شهریور ماه سال جاری گفت: از ۳۰۰ هزار مهاجری که تلاش کرده اند به اروپا وارد شوند حدو ۲۰۰ هزار نفر وارد یونان و حدود ۱۰۰ هزار نفر دیگر وارد ایتالیا شده اند، این در حالی است که در سال گذشته میلادی ۲۱۹ مهاجر وارده اروپا شده اند.