فارس/ ستاد مشترک ارتش روسیه از عقب کشیدن بخشی از نیروها و تجهیزات نظامی این کشور از سوریه خبر داده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اینترفکس»، روسیه تصمیم گرفته تا تعدادی از هواپیماهای نظامی، ناو هواپیمابر کوزنتسوف و ناو «پتر کبیر» و ناوهای پشتیبان خود را از سواحل سوریه خارج کند.

خبرگزاری «تاس» روسیه به نقل از «والری گراسیموف» رئیس ستاد کل ارتش روسیه اعلام کرد: «طبق تصمیم فرمانده کل نیروهای مسلح روسیه، شخص رئیس‌جمهور این کشور، ولادیمیر پوتین، وزارت دفاع روسیه کاهش نیروهای مسلح مستقر خود در سوریه را آغاز کرده است.»

بنا بر این گزارش، «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوری روسیه در ماه دسامبر اعلام کرده بود که روسیه با کاهش نیروهای نظامی خود در سوریه تحت توافق آتش‌بس میان گروه‌های معارض سوری و دولت سوریه موافقت کرده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، «آندری کارتاپولوف» فرمانده نیروهای ارتش روسیه در سوریه امروز جمعه اعلام کرد، ناوگان هوایی مستقر بر ناو هواپیمابر روسیه تا کنون 420 مأموریت پروازی انجام داده و مأموریت خود را به اتمام رسانده‌اند.

این فرمانده نظامی روسیه همچنین تأکید کرد: «طی دو ماه گذشته، خلبانان ناوگان دریایی روسیه با انجام 420 مأموریت پروازی که 117 مورد در طول شب بوده، موفق شده‌اند تعداد هزار و 252 هدف تروریستی در سوریه را نابود کنند».

فرمانده نیروهای روسیه ادامه داد: «این حملات علیه زیرساخت‌های تروریست‌ها، گروه‌های شبه نظامی و خودروهای آنها و با هدف گرفتن مواضع تشکل‌های مسلح غیرقانونی در سوریه انجام شده است. ناوشکن «ادمیرال گریگورویچ» نیز به اهداف داعش در سوریه با استفاده از موشک‌های کروز کالیبر حمله کرده است. تمامی اهداف با موفقیت مورد اصابت قرار گرفته‌اند».

یک گروه از ناوهای روسیه با هدایت ناو هواپیمابر کوزنتسوف به همراه ناوهای «پتر کبیر»، «سورومورسک» و ناوشکن «کولاکوف» مأموریت خود را در سوریه از تاریخ 8 نوامبر سال 2016 میلادی آغاز کرده بود.با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید