باشگاه خبرنگاران/ کره شمالی دبیر کل سازمان ملل را پس از آنکه وی خواستار خلع سلاح هسته‌ای قابل راستی آزمایی و غیرقابل بازگشت پیونگ یانگ شد به اظهارات بی پروا و هم راستایی با آمریکا متهم کرد.

اظهارات گوترش روز چهارشنبه و پس از دیدار وی با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن و گفتگو در مورد تلاش‌های به سرکردگی آمریکا برای از میان بردن برنامه‌های موشکی بالستیک و هسته‌ای کره شمالی صورت گرفت.

بر اساس بیانیه‌ای که هیئت نمایندگی کره شمالی در سازمان ملل منتشر کرد «دبیرکل سازمان ملل باید آنچه را که به نفع شرایط موجود در شبه جزیره کره و همچنین به نفع صلح و ثبات در این منطقه است انجام دهد و صرفا برای خوشایند یک کشور خاص به تحریم‌ها اشاره نکند.»

کره شمالی همچنین اظهارات گوترش مبنی بر اینکه «کره شمالی هم می‌تواند با طی کردن فرآیند خلع سلاح هسته‌ای قابل راستی آزمایی و غیرقابل بازگشت یک عضو عادی جامعه بین الملل در این منطقه باشد» را بی پروا خواند.

بیانیه کره شمالی اعلام کرد این کشور از اظهارات گوترش آن هم در شرایطی که جهان از نشست کره شمالی و آمریکا و بیانیه مشترک سنگاپور استقبال می‌کند، شگفت زده شده است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar