فارس/ دو ناوگان دریایی روسیه تا چندی دیگر به زیردریایی‌های بدون سرنشین که به گفته کارشناسان هرکدام می‌توانند شهرهایی چون لس آنجلس و سن دیگو را نابود سازند، مجهز می‌شود.

نیروی دریایی روسیه قصد دارد بیش از 30 زیر دریایی بدون سرنشین که قادر به حمل کلاهک اتمی هستند را وارد عرصه رزمی نماید.
به نوشته خبرگزاری «تاس» یک منبع نظامی روس در این زمینه گفت که دو فروند از این زیردریایی‌های بدون سرنشین به «ناوگان اقیانوس منجمد شمالی» و دو فروند دیگر به «ناوگان اقیانوس آرام» روسیه می‌پیوندند.
بر اساس این گزارش، هرکدام از این زیردریایی‌ها قادر به حمل هشت پهپاد هستند و به عبارت دیگر در مجموع 32 پهپاد معروف به «پوزئیدون» آماده رزم خواهند شد.
این در حالی است که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه پیشتر در نطقی در مجلس این کشور به تلاش‌ها در ساخت و توسعه یک زیر دریایی بدون سرنشین که قادر به حمل کلاهک های متعارف و اتمی باشد و بتواند زیرساخت ها، ناوهای هواپیمابر و دیگر اهداف دشمن را نابود سازد، اشاره کرده بود.
یک مقام صنایع دفاعی روسیه نیز به خبرگزاری تاس گفت که پوزئیدون‌های توسعه یافته، قادر به حمل کلاهک اتمی با قدرت تخریبی بیش از 2 مگاتن جهت نابودی پایگاه‌های دریایی دشمن هستند.
روزنامه انگلیسی «سان» نیز در این زمینه نوشت که هر کدام از این پوزئیدون‌ها می‌تواند شهرهایی چون لس آنجلس و سن دیگو را از روی زمین محو کند.
«رکس ریچاردسن» فیزیکدان آمریکایی در این زمینه گفت که استقرار چنین جنگ افزاری با قدرت انفجاری 20 تا 50 مگاتن در نزدیک ساحل می‌تواند انرژی کافی همانند سونامی سال 2011 ایجاد کند. این سونامی در سال 2011 در شمال شرقی ژاپن رخ داد و خسارات بسیار زیادی وارد کرد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید