ایسنا/ درمیانه تعطیلی بخش‌هایی از دولت آمریکا، دونالد ترامپ اظهار کرد، چرا در حالی که دولت در تعطیلی طولانی مدت خود به سر می‌برد و صدها هزار نفر از کارکنان فدرال دستمزد نمی‌گیرند، رییس مجلس نمایندگان حقوق می‌گیرد؟

در حالی که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند مردم دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا را مسئول تعطیلی دولت می‌دانند، او به دنبال آن است که این مسئولیت را به گردن دموکرات‌ها بیندازد.

بخش‌هایی از دولت از جمله بخش قانونگذاری اما به فعالیت خود ادامه می‌دهند زیرا ترامپ لایحه بودجه آنان را امضا کرده است.

دفتر نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به سوالاتی درباره اظهارات ترامپ و اینکه آیا پلوسی دستمزد خود را می‌بخشد یا آن را دریافت نمی‌کند، به توییتی اشاره کرد که این نماینده دموکرات در آن از ترامپ درخواست کرده بود که دولت را بازگشایی کند.

سخنگوی پلوسی در واکنش به اظهارات ترامپ در توییتر نوشت، مجلس نمایندگان "بارها لایحه‌هایی را برای بازگشایی دولت تصویب کرده است".

به گزارش پایگاه خبری هیل، مجلس نمایندگان که تحت کنترل دموکرات‌هاست در روزهای اخیر لوایحی را برای بازگشایی چندین نهاد دولت از جمله وزارت خزانه‌داری، وزارت کشور، وزارت اسکان و توسعه شهری و آژانس حفاظت از محیط زیست تصویب کرده است.

میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت سنا اظهار کرده است که بدون دستیابی به توافقی میان دموکرات‌ها و ترامپ، هیچ‌یک از این لوایح در سنا مطرح نخواهند شد.

از زمان تعطیلی بخش‌هایی از دولت آمریکا، صدها هزار تن از کارمندان فدرال در مرخصی اجباری به سر می‌برند یا بدون دریافت دستمزد کار می‌کنند.

ده‌ها تن از قانونگذاران آمریکا اظهار کرده‌اند که طی تعطیلی دولت، دستمزد خود را دریافت نکرده یا آن را صرف امور خیریه می‌کنند.

ترامپ تاکید کرده است که بسیاری از کارمندان فدرال از موضع او در خصوص ساخت دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک حمایت می‌کنند اما برخی از کارمندان در روزهای اخیر به بیان روند دشوار زندگیشان و تقلا برای تامین هزینه‌های زندگی پرداخته‌اند.

ترامپ و قانونگذاران گفته‌اند که کارمندان فدرال به محض بازگشایی دولت حقوق خود را دریافت خواهند کرد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید