ایرنا/ « شی جین پینگ» رئیس جمهوری چین به دنبال مدرن سازی جامع در ارتش، نظامیان بخش زمینی ارتش را به نصف کاهش داده و در مقابل به نیروهای هوایی و دریایی این کشور افزوده است.

به گزارش روزنامه چاینا پست، ارتش آزادی بخش خلق در اقدامی بی‌سابقه موسوم به «تغییرات اساسی» نیمی از نیروهای نظامی خود در بخش زمینی کاهش داده است.
بر اساس این گزارش، اگرچه ارتش چین در چند سال گذشته نیروهای غیر جنگنده خود را به‌شدت کاهش داده است اما با داشتن دو میلیون نظامی همچنان به عنوان بزرگترین ارتش جهان شناخته می‌شود.
در حال حاضر بیش از نیمی از نیروهای ارتش چین در چهار بخش نیروی هوایی، دریایی، موشکی و نیروی حمایت راهبردی متمرکز شده است که مسئولیت اصلی این نیروها مقابله با حملات تهاجمی و سایبری است.
پیش از این بخش عظیمی از نیروهای ارتش آزادی بخش خلق را نیروهای غیرجنگنده تشکیل می‌دادند.
به گفته مقامات نظامی چین، توسعه بخش نیروی دریایی چین با توجه به مجهز شدن به یک ناو هواپیمابر با رشد بسیار بالایی همراه بوده است. علاوه براین، گفته می‌شود که چین برنامه‌ای برای تجهیز نیروی دریایی به پنچ تا شش ناو هواپیمابر دارد.
نیروهای موشکی و حمایت راهبردی نیز بیشتر بر حملات موشکی متمرکز هستند.
ارتش آزادی‌بخش خلق در اول اوت 1927 همزمان با قیام نانچانگ با نام «ارتش سرخ کارگران و دهقانان چینی» تشکیل شد و در سال 1949 با فتح سرزمین اصلی چین به حکومت جمهوری چین بر این سرزمین پایان داد. ارتش آزادی بخش خلق چین از لحاظ تجهیزات بعد از ارتش ایالات متحده آمریکا و نیروهای مسلح روسیه سومین ارتش قدرتمند در جهان است و از لحاظ تعداد پرسنل و نیروهای نظامی در مکان اول قرار دارد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید