آخرین خبر/ منابع خبری از کشته شدن چندنفر در جریان اعتراضات مورد حمایت آمریکا در ونزوئلا خبر دادند و این در حالی است که «خوان گوایدو» رهبر اپوزیسیون ونزوئلا و رییس پارلمان این کشور خود را به عنوان رییس‌جمهوری موقت این کشور معرفی کرد.

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، مخالفان نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا روز چهارشنبه با فراخوان اعلام شده از سوی خوآن گوآیدو، رئیس پارلمان این کشور به خیابان‌های کاراکاس آمدند.
معترضان مورد حمایت دولت دونالد ترامپ در آمریکا می‌باشند و پیش از آغاز اعتراضات امروز نیز مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری به صراحت از مخالفان حمایت کرد و در یادداشتی در وال‌استریت ژورنال گفت: آمریکا قویا از پارلمان و گوآیدو (رئیس آن) حمایت می‌کند.
فارس نیز گزارش داد، دونالد ترامپ رئیس دولت آمریکا بعد از آنکه رئیس مجمع ملی ونزوئلا خود را رئیس جمهوری این کشور خواند، از این اقدام وی استقبال کرد و او را رئیس جمهور قانونی ونزوئلا خواند.
از سوی دیگر حزب حاکم ونزوئلا همزمان با اعتراضات مخالفان از حامیان خود خواسته است تا با آمدن به خیابان‌ها حمایت خود را از نیکلاس مادورو اعلام کنند.
خبرگزاری فرانسه نیز اعلام کرد که اعتراضات امروز در کاراکاس صحنه حضور مخالفان و حامیان دولت مادورو بصورت همزمان است.
با این حال برخی گزارش‌ها اعلام کرده‌اند که در آغاز تظاهرات سراسری مخالفان در کاراکاس و دیگر شهرها، چهار نفر کشته شده‌اند.
درخواست اصلی معترضان کناره‌گیری مادورو از قدرت است که به تازگی دومین دو ریاست جمهوری خود را آغاز کرده است.
به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «خوان گوایدو» رهبر اپوزیسیون ونزوئلا و رییس پارلمان این کشور امروز-چهارشنبه- خود را به عنوان رییس‌جمهوری موقت این کشور معرفی کرد.
روز گذشته نیز خبرگزاری سی‌ان‌ان اعلام کرد «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا برای پذیرفتن گوایدو به عنوان رییس‌جمهوری ونزوئلا آمادگی دارد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید