العالم/ شورای امنیت سازمان ملل متحد در جدیدترین نشست خود با لغو برخی تحریم‌های کره شمالی موافقت کرد.

خبرگزاری «آناتولی» غروب چهارشنبه در این زمینه نوشت: شورای امنیت سازمان ملل متحد مجوز ازسرگیری فعالیت در کره شمالی را برای برخی نهادهای کمک رسانی صادر کرده است.
بر اساس این گزارش، شورای امنیت سازمان ملل متحد سه نهاد کمک‌رسانی که فعالیت‌هایشان از سال 2006 در کره شمالی متوقف شده بود را از تحریم‌ها معاف کرد. این معافیت از تحریم‌های ارسال کالا به کره شمالی جهت اجرای برنامه‌های کمک‌رسانی گروه‌های امدادی در مواجهه با بیماری‌هایی چون مالاریا و سل را میسر می‌سازد.
لغو بخشی از تحریم‌ها بعد از دیدار سال 2018 «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و «کیمجونگ اون» رهبر کره شمالی صورت گرفت و رهبر کره شمالی در دیدار نخست با ترامپمتعهد به خلع سلاح اتمی شد. قرار است نشست دیگری نیز بین این دو صورت گیرد.
بر اساس این گزارش، کمیته ویژه نظارت بر تحریم‌های سازمان ملل اجازه ارسال کالاهایی از سوی «یونیسف» به کره شمالی همچون رایانه، تلویزیون و خودروهای امدادی برای بیمارستان‌های کره شمالی به ارزش 205740 دلار را صادر کرده است. کمیته مذکور همچنین ارسال میکروفون و بلندگو را نیز به کره شمالی میسر ساخته است. این معافیت از تحریم‌ها 6 ماه اعتبار دارد.
بعد از آنکه سازمان ملل در سال 2006 آزمایش اتمی کره شمالی را محکوم کرد، این کشور با تحریم‌هایی مواجه شد و شدت آن‌ها در سال 2016 افزایش یافت.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید