تسنیم/ فرمانده ستاد مشترک ارتش پاکستان اعلام کرد: امنیت اماکن مقدسه مسلمانان در گرو ایجاد امنیت کامل در خاورمیانه است.

به نقل از ای.آر.وای نیوز، «ژنرال زیبرمحمود» فرمانده ستاد مشترک ارتش پاکستان اعلام کرد: افغانستان هیچ راه حل نظامی ندارد و ما از مدت‌ها قبل گفته‌ایم که طرفین مناقشه باید با مذاکره مشکلات خود را حل کنند.

وی تصریح کرد: خاورمیانه شرایط سخت جنگی را سپری می‌کند و تا زمانی که این منطقه به امنیت نرسد اماکن مقدسه مسلمانان در خطر خواهند بود.

فرمانده ستاد مشترک ارتش پاکستان اضافه کرد: متاسفانه کشورهای جهان در بالاترین سطح خرید و فروش اسلحه و تسلیحات نظامی هستند که خود نشان دهنده التهاب موجود است.

زیبر محمود گفت: ارتش پاکستان آمادگی لازم برای دفاع از مرزهای خود را دارد و در صورت مواجه با هجوم دشمنان لحظه‌ای درنگ نخواهد کرد.

این فرمانده عالی رتبه نظامی اظهار داشت: موج اسلام هراسی در دنیا گسترش یافته است و کشورهای غربی تلاش می‌کنند که به این موج دامن بزنند.

وی گفت: در گذشته اسلام آباد دچار خطاهایی شده ولی اینک تصمیم داریم از تجربیات گذشته درس بیاموزیم و آنها را تکرار نکنیم.

زبیر حیات تاکید کرد: هند نمی تواند با کشتار مردم کشمیر موج آزادی خواهی در این منطقه را تحت الشعاع قرار داده و کمرنگ کند.

گفتنی است طی ماه های اخیر دیدگاه آمریکا نیز در مورد صلح افغانستان تغییر پیدا کرده و به تشویق اسلام آباد برای نقش آفرینی در روند صلح افغانستان پرداخته است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید