العالم/ کره شمالی در دومین انتقاد از مقامات واشنگتن در کمتر از یک هفته، درخواست مشاور امنیت ملی آمریکا مبنی بر جدیت پیونگ یانگ در پایان دادن به تولید سلاح هسته ای را بی معنی خواند و گفت جان بولتون نابینا و فاقد درک است.

رویترز در ادامه نوشت، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای برگزاری سومین نشست با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی اعلام آمادگی کرد اما «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا در این باره گفت که نخستین قدم برای برگزاری این اجلاس، اطمینان از جدیت پیونگ یانگ و تصمیم استراتژیک آنها برای پایان دادن به تولید سلاح هسته ای است.
«چو سان هویی» معاون وزیر امور خارجه کره شمالی در یک مصاحبه خبری اعلام کرد: « اظهارات بولتون مرا متعجب کرده است که آیا این سخنان ناشی از عدم درک اهداف رهبران آمریکا و کره شمالی بوده است یا فقط سعی داشته است با حس خاصی از طنز صحبت کند.»
وی سخنان بولتون را بی معنی خوانده و او را نابینا و فاقد درک خواند.
معاون وزیر امور خارجه کره شمالی همچنان هشدار داد که اگر آمریکا چنین اظهاراتی را دوباره تکرار کند به هیچ وجه برای روابط دو کشور خوب نخواهد بود.
کره شمالی روز پنجشنبه اعلام کرد که به هیچ وجه خواهان مذاکره با وزیر امور خارجه آمریکا نیست و از آمریکا خواست تا در مذاکرات بعدی فردی بالغ تر و عاقل تر جایگزین وی شود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید