ایسنا/ رسانه‌های فرانسه گزارش کردند، امروز (شنبه) به دنبال برگزاری تظاهرات معترضان جنبش جلیقه زرد این کشوربرای بیست و سومین هفته متوالی، پلیس فرانسه بالغ بر ۸۰ تن از این معترضان در شهر پاریس را بازداشت کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، شبکه فرانسوی زبان BFMTV به نقل از مقام‌های پلیس شهر پاریس گزارش کرد که عمده این معترضان بازداشت شده به دلیل حمل اشیاء ممنوعه از سوی پلیس دستگیر شدند.
همچنین یک خبرنگار وابسته به اسپوتنیک گزارش کرد که در این دور از تظاهرات، هزاران نفر از معترضان در نزدیکی ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی فرانسه در پاریس تظاهرات کردند.
براساس این گزارش، این معترضان حامل بنرهایی حاوی شعارهای ضد دولت فرانسه و همچنین برخی پرچم‌های منطقه‌ای و پرچم ملی کشور فرانسه بودند.
روز جمعه، کریستوف کاستانر وزیر کشور فرانسه گفت که پلیس این کشور بالغ بر ۶۰ هزار مأمور خود را به منظور تأمین امنیت تظاهرات امروز در سراسر فرانسه به کار می‌گیرد.
موج تظاهرات جلیقه‌زردهای فرانسه اواسط نوامبر سال گذشته میلادی به راه افتاد و انگیزه اولیه آن اعتراض به افزایش قیمت‌ها و مالیات سوخت در این کشور بود اما در ادامه این اعتراضات تبدیل به فرصتی برای مخالفت با سیاست‌های دولت فرانسه تبدیل شد. اعتراضات امروز اولین اعتراضات جلیقه زردها بعد از حادثه آتش‌سوزی در بنای مهم کلیسای نوتردام پاریس محسوب می‌شود.
بسیاری از معترضان خشمگین هستند از اینکه مقام‌ها مبلغ حدود یک میلیارد دلار را برای بازسازی این کلیسا وعده داده‌اند اما خواسته‌های آنان همچنان برآورده نشده است. وزیر کشور فرانسه روز جمعه در کنفرانسی خبری گفت: سرویس‌های اطلاعاتی داخلی فرانسه به او نسبت به بازگشت بالقوه آشوب‌گران به هدف تخریب اموال عمومی در پاریس، تولوز، مون‌پلیه و بوردو و تکرار خشونت‌های ۱۶ مارس در این کشور هشدار داده اند.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید