فارس/ منابع نظامی یمن از تسلط نیروهای ارتش یمن و انصارالله بر چند پایگاه متعلق به نظامیان ائتلاف سعودی در جنوب یمن و پاکسازی کامل آنها خبر دادند.

نیروهای ارتش یمن و انصارالله روز شنبه موفق شدند بر پایگاه‌های جدیدی در استان تعز واقع در جنوب غربی این کشور مسلط شوند و کنترل آنها را در دست خود بگیرند.

یک منبع نظامی یمن گفت که «یگان‌های ارتش یمن و انصارالله پایگاه‌های مزدوران در حیفان را دست گرفتند و دو تپه این منطقه را پاکسازی کرده و تعدادی از نظامیان را از پای درآوردند».

به گزارش پایگاه خبری انصارالله، منبع نظامی تاکید کرد که «یگان ضد زرهی یمن در عملیات امروز خود یک خودروی زرهی ائتلاف سعودی-اماراتی را در محور حیفان منهدم کردند».

نیروهای مقاومت یمن روز شنبه همچنین در یک عملیات تهاجمی بر تعدادی از پایگاه‌های عناصر مزدور در محور «اسطر» واقع در شهرستان خب‌و‌الشعف مسلط شدند.

پایگاه خبری «الاعلام الحربی» یمن گزارش داد که در این عملیات تعدادی از نظامیان کشته و زخمی و خودروی نظامی آنها منهدم شدند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن صبح شنبه گذشته نیز شهرستان «ذی ناعم» در استان «البیضاء» در جنوب یمن را به طور کامل آزاد کرده بودند.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این باره گفت که نیروهای یمنی پس از چند روز درگیری با عناصر داعش و القاعده و همچنین نیروهای ائتلاف سعودی و اماراتی توانستند تسلط خود بر شهرستان «ذی ناعم» را کامل کنند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود: این عملیات در چارچوب سلسله عملیات‌های نیروهای یمنی در بخش جنوب است و با سالروز شهادت «صالح الصماد» همراه شده است.

وی تاکید کرد که در این عملیات، عشایر و قبائل «ذی ناعم» نیز کنار نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی جنگیدند و خسارت لجستیکی و جانی زیادی به عناصر داعش، القاعده و ائتلاف سعودی و اماراتی وارد آمد.

عملیات نیروهای یمنی در شمال استان الضالع و جنوب استان «البیضاء» یک هفته‌ای است که آغاز شده و طی این مدت، 250 کیلومتر مربع و 100 روستا در سه منطقه استان الضالع واقع در جنوب این کشور آزاد شده‌اند.

مقاومت نیروهای ارتش یمن و انصارالله در برابر حملات ائتلاف سعودی به یمن به بهانه بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن که وارد پنجمین سال خود شده است، ادامه دارد.

مسئولان نظامی یمن و رهبر جنبش انصارالله بارها تاکید کردند که عملیات انتقام‌جویانه آنها در همه سطوح اعم از دریایی، هوایی، زمینی و موشکی تا اخراج کامل اشغالگران از خاک این کشور ادامه خواهد داشت.
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید