تسنیم/ سازمان «سلام برای دموکراسی و حقوق بشر» گزارشی را در خصوص آزار و اذیت جنسی زندانیان توسط نیروهای امنیتی در بحرین منتشر کرد.

سازمان سلام برای دموکراسی و حقوق بشر روز جمعه 25 آوریل (5 اردیبهشت) در بیروت گزارشی را تحت عنوان «بحرین: جنایت آزار و اذیت جنسی زندانیان توسط نیروهای امنیتی که مورد مواخذه دولتی قرار نمی‌گیرد» منتشر کرد.

سازمان سلام با انتشار این گزارش از حاکمان بحرین خواست تا فوراً برای توقف شکنجه سازمان یافته جنسی زندانیان اقدام نموده و متهمان به ارتکاب آن را مورد مواخذه قرار دهند.

این سازمان اعلام کرد حکومت بحرین به عنوان عضوی در مجلس حقوق بشر سازمان ملل باید اکنون اقدامهای سازمان یافته مبنی بر شکنجه جنسی زندانیان را پایان دهد. در همین راستا مدیر دفتر سلام در لبنان «ابراهیم سرحان» از وکلای بحرین گفت: «علی‌رغم وجود قوانینی در بحرین که این جرم را منع می‌کنند، اقدامات محلی برای پایان آن شکست خورده است، بنابراین جامعه بین الملل باید برای ضمانت تضمین عدالت و دادرسی قربانیان و جبران خسارت آنان و مؤاخذه مرتکبین این جرائم مداخله کند.»

گزارش مذکور در 29 صفحه تدوین شده و اظهارات افرادی که در جریان تحقیقات و در بازداشتگاه‌های بحرین مورد آزار واذیت جنسی قرار گرفته اند -از جمله «ابراهیم سرحان» مدیر دفتر سلام در لندن- در آن منعکس شده است.

سلام در گزارش خود آورده است: «صدها مورد مشابه دیگر در بحرین وجود دارند اما به علت رعایت موقعیت اجتماعی قربانیان سخن گفتن در مورد آنها دشوار است، همچنین در خصوص خانم ابتسام الصایغ مدافع حقوق بشر و نیز خانم نجاح یوسف فعال بحرینی پیش از این مطالبی نشر شده است، اما اظهارات ابراهیم سرحان، یونس سلطان و ز.ع برای اولین بار است که به واسطه این گزاراش منتشر می شوند.»

شکنجه سازمان یافته برای اخذ اعتراف از قریب به 50 سال قبل یعنی از زمان استقلال بحرین تاکنون در این کشور وجود داشته است.

در گزارش سازمان سلام همچنین تصریح شده است : «غیاب مواخذه مرتکبان این نوع از شکنجه امنیت کل جامعه بحرین را تهدید میکند، چه اینکه جانیان در امنیت بوده و نظام سیاسی و قضایی افرادی را که از این اقدامات پرده برمی دارند و یا به طریقه ای که حکومت نمی پسند عمل می‌کنند را هدف قرار می دهند.»

در پایان این گزارش آمده است شکنجه جنسی در بحرین تنها نقض خطیر حقوق بشر نیست بلکه باید جنایتی علیه بشریت محسوب گردد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید