ایسنا/ یک مسؤول دولت مصر از تصمیم دولت درخصوص راه اندازی وزارت "خوشبختی" در آینده نزدیک‌ با هدف تقویت اعتماد شهروندان به دستگاه‌های دولتی مختلف و ارتقای سطح خدمات‌رسانی به شهروندان این کشور خبر داد.

به گزارش سایت شبکه خبری اسکای نیوز، طارق الرفاعی، مدیر سازمان شکایت‌های دولتی در مصر در جریان مصاحبه تلویزیونی خود اعلام کرد، وزارت "سعادت" در تعامل شهروندان با تمامی موسسات دولتی مصر به طور ملموس ایفای نقش خواهد کرد.

الرفاعی ادامه داد: با دولت امارات به منظور انتقال تجاربش در ارتقای سطح خدمات‌رسانی به شهروندان و برای اجرایی شدن این طرح در مصر همکاری‌هایی وجود دارد.

این مسؤول مصری همچنین خاطرنشان کرد: تلاش‌هایی برای افزایش آگاهی شهروندان جهت تقویت سطوح ارتباط با آنها در تمامی دستگاه‌های دولتی مصر وجود دارد.

وی گفت: هدف از تاسیس وزارت "خوشبختی" تقویت اعتماد شهروندان به دستگاه‌های دولتی مختلف و ارتقای سطح خدمات‌رسانی به شهروندان این کشور است.

این در حالی است که پارلمان مصر روز پنج‌شنبه وضعیت فوق‌العاده در این کشور را به مدت سه ماه دیگر تمدید کرد.

عبد الفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر برای نخستین بار در آوریل ۲۰۱۷ میلادی پس از وقوع دو انفجار در کلیسای قدیسین "اسکندریه" و "مار جرجیس" در شهر طنطا وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد که در نتیجه انفجارهای مذکور علیه این دو کلیسا حدود ۴۵ تن کشته شدند. پس از آن حالت فوق‌العاده در این کشور به دنبال حملات دیگر به کلیساها و نیروهای امنیتی مصر بارها تمدید شده است.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید