فارس/ دولت وفاق ملی لیبی به ریاست «فائز السراج» از پاریس خواست تا درباره موشک‌های فرانسوی کشف شده در پایگاه نیروهای حفتر، توضیح دهد.

«محمد الطاهر سیاله» وزیر خارجه دولت وفاق ملی لیبی در نامه‌ای به «ژان ایو لودریان» همتای فرانسوی خود، خواستار توضیح پاریس درباره سلاح‌های فرانسوی کشف شده در پایگاه نیروهای حفتر شد.

وی در این نامه خود از پاریس خواسته است درباره سازوکار انتقال سلاح‌های فرانسوی به نیروهای حفتر و زمان بارگیری این سلاح‌ها و نحوه تحویل آن، توضیح دهد.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، سیاله در این نامه خود همچنین خواستار کشف حجم این سلاح‌ها شد و تأکید کرد که وجود این سلاح‌ها بر خلاف اظهارات دولت فرانسه در محافل بین‌المللی و دیدارهای دوجانبه در خصوص حمایت از دولت وفاق ملی لیبی به عنوان تنها دولت این کشور است که در سطح بین‌الملل به رسمیت شناخته شده است.

وزارت دفاع فرانسه روز چهارشنبه گذشته اعلام کرد که موشک‌های جافیلن ساخت آمریکا که در پایگاه غریان واقع در حدود ۱۰۰ کیلوکتری جنوب غربی طرابلس پیدا شده است، در حقیقت متعلق به ارتش فرانسه است که از آمریکا خریداری کرده بود.

فرانسه البته مدعی شد که این سلاح‌ها را به نیروهای حفتر تحویل نداده و مصوبه سازمان ملل درباره تحریم صادرات سلاح به لیبی را نقض نکرده است.

وزارت دفاع فرانسه همچنین مدعی شد که سلاح‌های کشف شده قابل استفاده نیست.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید