تسنیم/ دفتر تحقیقات دولتی اوکراین از تشکیل ۱۱ پرونده قضایی علیه "پیتر پروشنکو" و اطرافیانش خبر داد که وکیل مدافع وی عدم حضور رئیس جمهوری سابق در جلسه بازجویی تعیین شده را مشغله او به‌خاطر مبارزات انتخابات پارلمانی نامیده است.

به گزارش خبرگزاری «نووستی»، دفتر تحقیقات دولتی اوکراین امروز اعلام کرد که 11 پرونده قضایی علیه "پیترپروشنکو"رئیس جمهوری اوکراین و دیگر مقامات مسئول بلندپایه نزدیک وی تشکیل شده است.
بر اساس این اطلاعات، پروشنکو امروز به عنوان شاهد در پرونده تخلفات مالیاتی و درآمدهای غیرقانونی یک کارخانه به ارزش 300 میلیون دلار برای بازجویی احضار شده بود ، ولی وی در این جلسه حضور نیافت. در این رابطه حکم دیگری برای وی ارسال می شود. البته وکیل مدافع پروشنکو مدعی شده است که وی درخواست بازجویی از سوی دفتر تحقیقات دولتی دریافت نکرده و در هر صورت تا قبل از برگزاری انتخابات پارلمانی اوکراین، با توجه به مشغله زیاد، این مسئله ممکن نیست.
پیتر پروشنکو پیش از این در چندین پرونده قضایی، از جمله سوء استفاده از قدرت و موقعیت رسمی در توزیع مسئولیت‌ها، خیانت به کشور در رابطه با حادثه نقض حریم دریایی روسیه در خلیج کرچ، در رابطه با تصرف غیرقانونی یک شبکه تلویزیونی، جعل اسناد در جریان شکل گیری فراکسیون نمایندگان پارلمانی در سال 2016، انتصاب‌های غیرقانونی در دولت و همچنین تصرف قدرت درگیر است.
علاوه بر اینها، پروشنکو در پرونده قضایی مربوط به قتل شهروندان غیرنظامی در جریان کودتای دولتی سال 2014 در کی‌یف، پایتخت اوکراین نیز بعنوان شاهد مطرح است. خود او گفته است که در مقابل ملت اوکراین مسئولیت سنگینی داشته و از تحقیقات درباره اقدامات خود هراسی ندارد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید