العالم/ یکی از افسران پیشین در دستگاه اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، حماس برای عملیات غیرمنتظره این رژیم آماده می‌شود و در همین ارتباط سلاح‌های هجومی را تقویت و مانوری امنیتی برگزار کرده است.

«یونی بن مناخیم» تحلیلگر صهیونیست متخصص در امور فلسطینی در یادداشتی اعلام کرد، حماس برای غلبه بر دیوار حائلی که رژیم صهیونیستی در مرز غزه برای مقابله با خطر تونل‌ها ساخته، در حال تقویت سلاح‌های هجومی مانند پهپادهاست.
بر اساس گزارش روزنامه مصری «عربی ۲۱»، بن مناخیم مدعی شد: حماس از عملیات غافلگیرانه ارتش اسرائیل و عملیات‌ کماندوها با هدف ترور رهبران حماس بیم دارد و تلاش می‌کند برای آن آماده شود.
این تحلیلگر صهیونیست در ادامه نوشت، حماس اخیرا مانوری غیرمنتظره برای سنجیدن میزان آمادگی نیروهای امنیتی‌اش انجام داد و این مانور شامل استقرار بیشتر گشتی‌های امنیتی و نظامی در مرز میان اسرائیل و مصر، بستن گذرگاه‌های مرزی، ایجاد ایست‌های بازرسی در خیابان‌های نوار غزه و بستن سواحل غزه تا اطلاع ثانوی بود.
بن‌مناخیم که از افسران سابق در دستگاه اطلاعات نظامی اسرائیل «امان» بوده به نقل از منابع امنیتی در نوار غزه تأکید کرد، هدف از این مانور، بیداری و آمادگی بیشتر، راحت کردن خیال فلسطینی‌ها از وضعیت امنیتی و فرستادن پیام برای اسرائیل بوده است.
وی سپس نوشت، حماس بیم آن را دارد که رژیم صهیونیستی دست به اقدامات غیرمنتظره‌ای علیه غزه از دو طریق بزند: اول؛ عملیات نظامی گسترده در عمق نوار غزه برای ترمیم قدرت بازدارندگی اسرائیل که اخیرا بویژه از زمان آغاز راهپیمایی‌های بازگشت در مارس ۲۰۱۸ آسیب دیده است. دوم؛ عملیات کماندوهای ویژه اسرائیل در داخل نوار غزه برای گرفتن انتقام از حماس به دست کشتن فرماندهان نظامی اسرائیل.
هفته جاری روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» ضمن اعلام اینکه حماس موفق شده اطلاعاتی حساس از برنامه‌های ارتش رژیم صهیونیستی کسب کند، تصریح کرد، این جنگ اطلاعاتی میان دو طرف بشدت ادامه دارد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید