تسنیم/ یک رسانه عبری از نامه رسمی رژیم صهیونیستی به دربار پادشاهی عربستان و جزئیات آن پرده برداشت.

روزنامه معاریو از محتوای نامه رسمی کابینه رژیم صهیونیستی به ریاست بنیامین نتانیاهو به پادشاهی عربستان سعودی پرده برداشت.

در گزارش روزنامه معاریو که جاکی خوجی تحلیلگر و نویسنده صهیونیست آماده کرده، آمده است که دولت اسرائیل نامه‌ای درباره محمد سعود فعال رسانه ای سعودی که هفته گذشته به دعوت رسمی وزارت خارجه اسرائیل به تل آویو سفر کرده بود، برای پادشاهی عربستان سعودی فرستاده است.

در این گزارش آمده است دولت اسرائیل در این نامه از دربار پادشاهی عربستان در ریاض درخواست کرده است محمد سعود جوان سعودی را به خاطر سفر اخیر به تل آویو مجازات نکند.

این نامه به تدابیری که ممکن است وبلاگ نویس سعودی در معرض آن قرار گیرد، اینکه در معرض بازجویی قرار گیرد یا از دانشگاه اخراج شود، اشاره کرده و آورده است در تنگنا قرار گرفتن محمد سعود، تاثیر سیاسی دارد.

رسانه رژیم صهیونیستی آورده است اسرائیل در این نامه تاکید کرده است در صورتی که جوان سعودی به سبب این سفر(به مناطق اشغالی) در معرض آزار و اذیت قرار گیرد، این مسئله به مثابه پیام اهانت آمیزی برای نتانیاهو خواهد بود که محمد سعود را به حضور پذیرفت و همچنین به مثابه بیانیه و واکنشی علیه اسرائیل خواهد بود.

در این نامه آمده است مقامات سعودی، به محمد سعود اجازه سفر به اینجا(مناطق اشغالی) را دادند و می دانستند که اسرائیل از این سفر استقبال خواهد کرد.

بر اساس گزارش این رسانه رژیم صهیونیستی، سئوالی که مطرح می شود، این است که آیا حاکمان عربستان، آداب و سوم قبایل را دنباله روی خواهند کرد و فرزند گم شده را در آغوش خواهند کشید یا او را رها خواهند کرد؟

تحلیلگر صهیونیست درباره سفر محمد سعود فعال سعودی به مناطق اشغالی به ویژه پس از اخراج وی از قدس و انتقادهای فراوان از وی به خاطر این سفر که در راستای عادی سازی روابط صورت گرفته است، گفت او را یک همکار بی نهایت ساده یافتم، او هنگمی که اینجا(تل آویو) رسید با تمام قدرت اعلام کرد که راه (عادی سازی روابط) را به روی دیگران باز خواهد کرد و صلح را میان ریاض و تل آویو برقرار خواهد کرد، یک صلح واقعی و قویمیان دو دولت که هیچ نزاعی میان آنها بر سر مرزها وجود ندارد و در نتیجه آنها حق دارند با هم رابطه داشته باشند، سعود به زبان عبری گفت من همین امروز خواهان صلح هستم نه فردا، من اسرائیلی ها را دوست دارم ...

معاریو به این نکته اشاره کرد که سفر سعود به تل آویو پس از آن صورت گرفت که این جوان سعودی از طریق شبکه های ارتباط اجتماعی، همبستگی و ابراز احساسات شدیدخود را در قبال اسرائیلی ها به ویژه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و یائیر پسرش نشان داد، در اسرائیل هم نوشته‌هایش را دیدند و تصمیم گرفتند از وی برای سفر به تل آویو دعوت کنند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید