فارس/ وزارت دفاع ترکیه با هشدار درباره هرگونه خلف وعده آمریکا در عملی‌کردن طرح منطقه امن در شمال سوریه، گفت در این صورت آنکارا طرح‌های جایگزین خود را به‌صورت یکجانبه اعمال می‌کند.

ژنرال «حلوسی آکار» وزیر دفاع ترکیه هشدار داد اگر توافقات با آمریکا بر سر طرح ایجاد منطقه امن در شمال سوریه عملی نشود، آنکارا طرح‌های جایگزین متعددی برای آن دارد که یکجانبه اعمال خواهد کرد.
آکار شامگاه دوشنبه در مصاحبه با شبکه «تی.آر.تی خبر» گفت، طی روزهای آینده، باید انتظار اعلام گام‌های جدیدی را درخصوص ایجاد منطقه امن در شمال سوریه داشته باشید.
وی با ابراز امیدواری درباره اینکه گام‌های مشترک با آمریکا در شمال سوریه، در تطابق با روح اتحاد و همکاری استراتژیک دو طرف باشد، توضیح داد: «کنترل حریم هوایی و هماهنگی در این زمینه بسیار مهم است. پیشرفت بسیار خوبی هم در این زمینه حاصل شده است».
به نوشته خبرگزاری «آناتولی» وزیر دفاع ترکیه با هشدار درباره عملی‌نشدن هر بخشی از توافق با آمریکا درباره منطقه امن، تاکید کرد: «نقشه ب، نقشه ج یا هر چیز دیگری که می‌خواهید اسمش را بگذارید [ولی] ما قادر هستیم اقدامات و فعالیت‌های یکجانبه در شمال سوریه را اعمال کنیم».
چند روز پیش «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا ضمن مخالفت با هرگونه عملیات نظامی مجدد ترکیه در شمال سوریه، هشدار داده بود اقدامات یکجانبه در این کشور را هرگز نمی‌پذیرد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید