فارس/ منابع آگاه حاضر در استان ادلب اعلام کردند که پیشروی‌های اخیر ارتش سوریه در این استان و حماه باعث اختلاف میان سرکرده‌های جبهه النصره و جیش العزه و متهم کردن یکدیگر به خیانت شده است.

عملیات ارتش سوریه در استان‌های حماه و ادلب در شمال غرب این کشور، باعث ایجاد اختلاف و شکاف در میان سرکرده‌های گروه‌های تروریستی شده است.
منابع آگاه حاضر در ادلب اعلام کردند که شمار زیادی از سرکرده‌های بومی گروه‌های تروریستی جبهه النصره و «جیش العزه» در این استان، مقدمات فرار خود به سمت ترکیه را فراهم کرده‌اند.
این منابع به خبرگزاری اسپوتنیک گفتند که این سرکرده‌ها، طی روزهای گذشته افراد خانواده و دارایی‌های خود را از مناطق مختلف ادلب و حماه جمع کردند و عازم مرزهای ترکیه شدند تا بتوانند به این کشور فرار کنند.
به گفته منابع مذکور، پس از عملیات‌های غافلگیر کننده ارتش سوریه در حماه و ادلب که باعث شد چندین شهرک و ارتفاع راهبردی در این استانها آزاد شود، تروریست‌ها به شدت ترسیده‌اند.

این منابع با اشاره به اختلاف شدید بین النصره و جیش العزه، تصریح کردند که در پی عملیات‌های ارتش سوریه، عناصر این دو گروه، یکدیگر را به خیانت و کم‌کاری در برابر نیروهای سوری متهم کردند.

این منابع آگاه همچنین اعلام کردند که سرکرده‌های برجسته النصره و جیش العزه یکشنبه هفته جاری در یکی از مقرهای النصره در ادلب نشستی برگزار کردند.

در جریان این نشست، طرفین، یکدیگر را به خیانت متهم کردند و سرکرده‌های محلی نیز متهم به همکاری با ارتش سوریه شدند.
در همین ارتباط، منابع محلی ادلب اعلام کردند که عناصر تروریستی «الحزب الترکستانی» مواضع خود را در برخی از روستاهای «جسر الشغور» تحکیم کردند.
به گفته این منابع، عناصر الترکستانی اجازه ندادند که عناصر محلی وارد روستاهای تحت اشغال الترکستانی شوند. پس از اعلام آتش‌بس اخیر که تروریست‌ها آن را نقض کردند، ده‌ها نفر از عناصر تروریستی چینی، ازبک، چچن و بلژیکی کشته شدند و به همین دلیل، عناصر الترکستانی، اجازه ورود عناصر محلی را صادر نکردند.
این در حالی است که سرکرده‌های الترکستانی دستور دادند ایست‌ و بازرسی‌ها در اطراف منازل و مناطق تحت اشغال آنان در منطقه موسوم به «امارت چینی» افزایش یابد؛ این منطقه از جنوب غرب ادلب تا شمال شرق لاذقیه امتداد دارد و همجوار مرز ترکیه است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید