ایسنا/ ائتلاف ضد داعش دو داعشی را در جزیره صلاح‌الدین از پای درآورد، نیروهای عراقی نیز مسؤول آسیاب‌های این گروه تروریستی در شهر حویجه را بازداشت کردند.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش دو تروریست را در جزیره صلاح‌الدین در عراق از پای درآوردند، یکی از این تروریست‌ها کمربند انفجاری به همراه داشت.
مرکز اطلاعات امنیتی عراق طی بیانیه‌ای از کشته شدن دو تروریست داعشی در جزیره صلاح‌الدین که یکی از آنها کمربند انفجاری به همراه داشت و سوار بر یک دستگاه وانت تکنیکال بودند، خبر داد.

این مرکز اعلام کرد، عملیات با حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش که بر اساس اطلاعات دقیق فرماندهی عملیات صلاح‌الدین انجام شد، به پایان رسید.

تیپ‌های مرکز اطلاعات و امنیت کرکوک وابسته به اداره کل اطلاعات و امنیت عراق نیز توانستند سه گروهک تروریستی را شناسایی کرده و اعضای آنها را بازداشت کنند.

طبق گزارش اداره کل اطلاعات و امنیت عراق مسؤول آسیاب‌های داعش در شهر الحویجه نیز از جمله افراد بازداشت شده‌ بود.

بر اساس بیانیه وزارت دفاع عراق، این گروهک به ارتکاب شنیع‌ترین جنایات انسانی و کشتار افراد بی‌گناه اعتراف کرد.

همچنین در بیانیه یاد شده آمده است، پس از بازجویی‌هایی مستمر از اعضای گروهک، آنها اطلاعاتی از نقاط انتقال مواد غذایی و بمب‌ها و نیز انتقال پول‌هایی برای خانواده‌های کشته‌های داعش در استان کرکوک ارائه کردند.

طبق بیانیه مذکور، یگان امنیتی مشترک به محل یورش برده و مواد و تجهیزات موجود در آنجا را مصادره کرد.

به تازگی فعالیت‌های داعش در مناطق هم‌مرز با سوریه در استان‌های نینوا در شمال، الانبار در غرب، دیالی در شرق و کرکوک و صلاح‌الدین در شمال افزایش یافته‌اند و داعشی‌ها سلسله عملیات‌هایی را علیه نیروهای امنیتی و غیرنظامیان انجام می‌دهند.

این گروه تروریستی هنوز گروهک‌هایی پنهان در نقاط مختلف عراق دارد که گهگاه شیوه قدیم خود را در پیش گرفته و حملات غافلگیرکننده‌ای به سبک جنگ‌های چریکی را آغاز می‌کنند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید