مهر/ مشاور امنیت ملی آمریکا که به لندن سفر کرده در اظهاراتی از مخالفت نخست وزیر سابق انگلیس با پیوستن این کشور به ائتلاف دریایی مورد نظر واشنگتن در خلیج فارس خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید، که به لندن سفر کرده در اظهاراتی عنوان داشت که هر چند انگلیس با پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس موافقت کرده اما پیش از این «ترزا می» نخست وزیر سابق انگلیس، با این درخواست مخالفت کرده بود.
بولتون در مصاحبه با سان در این رابطه گفت: خوشحالیم که جانسون نخست وزیر جدید انگلیس قبول کرده تا در این ائتلاف شرکت کند. این نشانه ای از تغییر دولت جدید انگلیس با دولت قبلی است.

بولتون همچنین در توئیتر اعلام کرد در دیدارش با مقام‌های ارشد انگلیسی به آنها گفته است بهتر است رایزنی درباره موضوعاتی به جز برگزیت، از جمله مسئله ایران، به بعد موکول شود.

مهلت نهایی انگلیس برای اجرای توافق خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) ۳۱ اکتبر (کمتر از سه ماه دیگر) تعیین شده است.

بولتون ساعاتی پس از دیدارش با بوریس جانسون نخست‌وزیر جدید انگلیس به خبرنگاران گفت: آمریکا می‌خواهد در موضوع برگزیت کمک‌کننده باشد و به مقام‌های بریتانیایی گفته است درک می‌کند که تمرکز فعلی آنها روی همین موضوع است.

در این دیدار جان بولتون بار دیگر از خروج «بدون توافق» بریتانیا از اتحادیه اروپا حمایت کرد.
دفتر نخست‌وزیری انگلیس نیز در پیامی با اشاره به دیدار بوریس جانسون و جان بولتون در عصر روز دوشنبه، اعلام کرد که در این دیدار مسائلی همچون «روابط تجاری، برگزیت و موضوعات امنیتی» مطرح شده است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید