باشگاه خبرنگاران/ خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ فاش کرد برزیل در تبعیت از سیاست‌های کاخ سفید، به دنبال قرار دادن نام حزب‌الله لبنان در فهرست گروه‌های تروریستی است.

خبرگزاری بلومبرگ به نقل از سه نفر که ارتباط مستقیمی با این پرونده دارند، اعلام کرد: مقامات برزیل در حال بررسی گزینه‌های خود در خصوص پیشبرد این مسأله هستند؛ بطوری که این موضوع در بالاترین سطوح دولت برزیل مطرح شده، اما مورد حمایت همه اعضا قرار نگرفته است.

بلومبرگ همچنین به نقل از این منابع که به دلیل محرمانه بودن این مسأله، نخواستند نامشان فاش شود اعلام کرد اجرای این موضوع بخاطر خصوصیاتی که قانون برزیل دارد، به سادگی قابل اجرا نیست.

از سوی دیگر، وزارت خارجه برزیل در تماس با این خبرگزاری اعلام کرد این کشور در حال بررسی قراردادن نام حزب‌الله در فهرست گروه‌های تروریستی نیست و تصمیمی هم برای تغییر وضعیت کنونی ندارد. دفتر ریاست جمهوری برزیل، وزارت دادگستری و پلیس فدرال این کشور نیز از پاسخگویی در این خصوص خودداری کردند.

تلاش رئیس جمهور برزیل برای تروریستی اعلام کردن حزب‌الله، بخشی از تلاش‌های دولت وی برای شکل دادن روابطی قوی‌تر با دولت آمریکاست؛ همچنانکه «ادواردو» فرزند رئیس جمهور برزیل نیز که احتمال دارد به عنوان سفیر برزیل در آمریکا انتخاب شود، پیشتر از اتخاذ موضعی قوی علیه حماس و حزب الله لبنان دفاع کرده بود.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید