ایرنا/ پاکستان اعلام کرد، نباید اجازه داده شود تصمیم کابل در زمینه تعطیلی کنسولگری افغانستان در پیشاور، بر روابط دو کشور برادر تاثیر نامطلوب بگذارد.

به نوشته روزنامه هندو، افغانستان جمعه در اعتراض به حمله پلیس پاکستان به یک بازار تجاری مورد مناقشه در پیشاور، مرکز استان خیبر پختونخواه، کنسولگری خود را در این شهر تعطیل کرد.

وزارت خارجه پاکستان امروز(یکشنبه) اعلام کرد، اعلام خبر تعطیلی اعتراضی کنسولگری افغانستان در پیشاور مایه تاسف است و امیدواریم بلافاصله در این رفتار تجدید نظر شود و اجازه داده نشود این مساله بر روابط دو کشور برادر تاثیر نامطلوب بگذارد.

طبق اعلام این وزارتخانه، مساله این بازار و ساختمان تجاری، مساله ای بین یک شهروند(پاکستانی) و یک بانک افغانستان بود و پرونده آن در سال 1998 به نفع این شهروند پاکستانی مختومه شد.

وزارت خارجه پاکستان ضمن رد اهانت های مطرح شده در بیانیه وزارت خارجه افغانستان در رابطه با یک بازار در پیشاور، تحریف موضوع و مسایل مرتبط با آن را مایه تاسف خواند.

"شکرالله عاطف مشعل"، سفیر افغانستان در پاکستان، جمعه اقدام پلیس پیشاور در پایین آوردن پرچم افغانستان از یک ساختمان تجاری در تملک افغان‌ ها را محکوم کرد.
"محمد هاشم نیازی"‌، سرکنسول افغانستان، گفت، مافیا در این قضیه دست دارد و انگیزه اش هم اختلاف افکنی بین دو کشور است.

دولت محلی پیشاور، 8 اکتبر(16 مهر)، 180 فروشنده افغان را از این بازار بیرون کرد و پرچم افغانستان را از فراز آن پایین کشید.

پاکستان در روند برقراری صلح در افغانستان نقشی فعال دارد. اسلام اباد در تلاش است طالبان را متقاعد کند در زمینه آتش بس و انجام مذاکره مستقیم با دولت افغانستان نرمش نشان دهد.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید