تسنیم/ سازمان ملل هشدار داده است که تجاوز مرگبار ترکیه به مواضع کُردها در شمال شرق سوریه بیش از ۴۰۰هزار نفر را بی‌خانمان خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل امروز یکشنبه اعلام کرد: تجاوز مرگبار ارتش ترکیه به مواضع کردها در شمال شرق سوریه تاکنون بیش از 130هزار نفر را مجبور به ترک خانه‌های خود کرده و این رقم احتمالاً تا 3 برابر افزایش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، "ینس لائرک" سخنگوی آژانس کمک‌های انسانی سازمان ملل اعلام کرد: ما سناریویی را مدنظر قرار داده‌ایم که بر اساس آن بیش از 400هزار نفر در مناطق شمال شرق سوریه بی‌خانمان خواهند شد. این انسان‌ها نیاز به کمک و حمایت و حفاظت دارند.

سازمان ملل روز جمعه نیز اعلام کرده بود که از آغاز تجاوز ارتش ترکیه در روز چهارشنبه تاکنون بیش از 100هزار نفر مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده‌اند.

تازه‌ترین آمارهای سازمان ملل نشان می‌دهد بیش از 130 هزار نفر در مناطق تل ابیض و رأس‌العین تاکنون آواره و بی‌خانمان شده‌اند.

سازمان ملل نسبت به تشدید اوضاع در منطقه هشدار داده است. مقام‌های سازمان ملل همچنین نگرانی عمیق خود را نسبت به شرایط زنان و کودکان آواره سوری اعلام کرده‌اند.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید