آخرین خبر/ آژانس خبری دولت سوریه، سانا اعلام کرد یگان‌های ارتش سوریه به سوی شمال برای مقابله با متجاوزان ارتش ترکیه به حرکت درآمده‌اند که این اعلان رسمی یک جنگ بین سوریه و ترکیه است.

شبکه المیادین به نقل از یک منبع کردی نوشته است که ارتش سوریه وارد شهر «منبج» شده است. به گفته این منبع، تمام موانع و ایست و بازرسی‌ها در تمام محورها برداشته شده تا ارتش بتواند برای دفاع از این شهر در برابر حمله احتمالی ترکیه وارد شود. نیروهای ارتش سوریه از حمایت هوایی ارتش روسیه برخوردار هستند.
یک مسئول ارشد منطقه تحت کنترل کُردها در شمال شرقی سوریه به شبکه روسیاالیوم گفته بود که ارتش سوریه امشب وارد شهر کوبانی (عین‌العرب) خواهد شد.«عصمت شیخ حسن» مسئول دفاعی منطقه تحت کنترل کُردها در شمال شرقی سوریه افزود: ورود ارتش سوریه به شهر عین‌العرب در چارچوب توافق با روسیه صورت می‌گیرد.
شبکه الحدث به نقل از یک منبع کرد از دیدار شبه نظامیان کرد با نمایندگان دولت سوریه در یک پایگاه ارتش روسیه خبر داد.

اردوغان نیز گفت: عملیات چشمه صلح را با تصرف حسکه و عین العرب (کوبانی) تمام خواهیم کرد.

شرق رقه تحویل دولت دمشق می‌شود
به گزارش خبرانلاین، منابع محلی گزارش دادند ارتش دموکراتیک SDF با ارتش سوریه به توافق رسیده تا شرق رقه را تحویل نیروهای بشار اسد دهند. توافق میان مخالفین و اسد انجام شده و کار واگذاری اراضی به دولت به زودی انجام می‌شود.

فرمانده کل شبه نظامیان کُرد سوریه نیز افزود: در صورتی که آمریکا اقدامی برای توقف عملیات ترکیه در شمال سوریه و حمایت از کُردها انجام ندهد، کردها به همپیمانی با روسیه و نظام سوریه متوسل می شوند.
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید