فارس/ رئیس مرکز روسی آشتی طرفین درگیر در سوریه گفت که با انجام عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه، وضعیت انسانی در این منطقه رو به وخامت است.

«الکسی باکین» رئیس مرکز روسی آشتی طرفین درگیر در سوریه روز شنبه به خبرنگاران گفت که با انجام عملیات نظامی ترکیه در منطقه «حسکه» در شمال سوریه، وضعیت انسانی در این منطقه رو به وخامت است.

به نوشته خبرگزاری «تاس»، باکین گفت از امروز «بیش از ۱۰۰ هزار غیرنظامی که از مناطق پرتنش فرار کرده بودند، به شهرهای قامشلی، حسکه و مناطق اطراف آن آمده‌اند.»

باکین افزود: «ما از جامعه بین‌الملل می‌خواهیم تا برای جلوگیری از وقوع فاجعه انسانی، هرگونه کمکی را ارائه دهند تا حق حاکمیت جمهوری عربی سوریه در مناطق شرقی این کشور در کمترین زمان ممکن احیا شود.»

وی گفت: «تنها مقامات سوریه قادرند تا در کمترین زمان، کمک‌های بشردوستانه را به آوارگان تحویل دهند و از نابودی سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی و زیرساخت‌های اقتصادی در این مناطق جلوگیری کنند.»

«رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه چهارشنبه گذشته از آغاز عملیات نظامی جدید این کشور در شمال سوریه خبر داد. وی مدعی شده است که مأموریت نیروهای مسلح ترکیه «ممانعت از ایجاد گذرگاه تروریستی در طول مرزهای جنوبی» است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید