تسنیم/ وزارت دفاع روسیه از پرتاب انواع موشک‌های بالستیک و کروز استقرار زمینی، دریایی و هوایی در چارچوب مانور نیروهای هسته‌ای راهبردی این کشور «تندر-۲۰۱۹»، تحت فرماندهی "ولادیمیر پوتین" خبر داد.

به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی شبکه تلویزیون «ازوزدا»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که پرتاب انواع موشک‌های بالستیک و کروز استقرار زمینی، دریایی و هوایی در چارچوب مانور نیروهای هسته‌ای راهبردی تحت عنوان «تندر-2019»، تحت فرماندهی مستقیم "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری این کشور انجام گرفته است.

بر اساس ویدئویی که از سوی وزارت دفاع روسیه منتشر شده، در این مانورها نظامیان، تجهیزات و تسلیحات زمینی، دریایی و هوایی نیروهای راهبردی مشارکت داشتند که در جریان آن چندین پرتاب انواع موشک‌های کرزو و بالستیک با موفقیت انجام گرفته است.

وزارت دفاع روسیه یادآور شد: «در جریان این تمرینات، نیروهای راهبردی بطور کامل کلیه وظایف محوله را با موفقیت اجرا کرده و تمامی موشک‌ها به اهداف تعیین شده اصابت کردند.»

پیش از این سرهنگ "یوگنی ایلین" رئیس اداره کل همکاری‌های نظامی بین المللی وزارت دفاع روسیه در کنفرانس مطبوعاتی که برای مستشاران نظامی خارجی ترتیب داده شده بود، توضیح داد که مانور راهبری فرماندهی-ستادی "تندر-2019" به منظور آماده سازی نظامیان و استفاده از نیروهای راهبردی روسیه در شرایط تهدیدات نظامی بوده، صرفاً جنبه تدافعی داشته و علیه سایر کشورها جهت گیری نشده است.

مانور نیروهای راهبردی روسیه از تاریخ 17-15 اکتبر (23 الی 25 مهر ماه) و با مشارکت 12 هزار نظامی، 213 سامانه پرتاب انواع موشک‌‌های کروز و بالستیک، 105 هواپیما، 15 کشتی و 5 زیردریایی و 310دستگاه تجهیزات ویژه نظامی برگزار شد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید