فارس/ به دنبال خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه، چند فروند بالگرد نظامی ارتش روسیه جایگزین نیروهای آمریکایی در یک پایگاه مهم هوایی در شمال سوریه شدند.

رسانه‌های روسیه سه‌شنبه گزارش دادند که سه بالگرد نظامی روسی در پایگاه هوایی «الطبقه» در سوریه که قبلا نیروهای آمریکایی در آنجا حاضر بودند، مستقر شده‌اند.

به نوشته «مسکو تایمز» نیروهای دولتی سوریه هفته گذشته پس از خروج نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا از این پایگاه، کنترل آن را در دست گرفتند.

براساس فیلم‌های منتشر شده دو فروند بالگرد حمل و نقل نظامی «ام آی -8» و یک فروند بالگرد ام ای -35» در این فرودگاه نظامی مستقر شده‌اند.

روزنامه انگلیسی «گاردین » سه شنبه گذشته در مطلبی درباره آخرین تحولات منطقه به ویژه پس از حمله ارتش ترکیه به شمال سوریه نوشت که نظامیان روسیه در حال گشت‌زنی در مناطق ما بین معارضان سوریِ تحت حمایت ترکیه و ارتش سوریه در حوالی منبج هستند. (جزئیات بیشتر)

بر اساس این گزارش، فرودگاه الطبقه یک مسیر هوایی راهبردی است که شهرهای اصلی سوریه در شمال این کشور چون «حلب»، «دیرالزور» و «رقه» را به هم پیوند می‌دهد. اینک این فرودگاه نظامی توسط نیروهای روس یا تحت حمایت این کشور کنترل می‌شود.

هفته گذشته یکی از مقامات پنتاگون اظهار داشته بود که آمریکا شهر «منبج» درشمال سوریه را به روسیه تحویل داده است.

در خبری مرتبط با سوریه، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه روز دوشنبه ابراز امیدواری کرد که آتش‌بس کنونی در شمال سوریه در نهایت به برقراری ثبات در این کشور منجر شود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید