ایسنا/ تحلیگران غربی داعش را برنده نهایی خروج آمریکا از سوریه می دانند.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، به گفته تحلیلگران، هیچ تردیدی نیست که داعش یکی از بزرگترین برنده‌های اتفاق‌های رخ داده در سوریه و خروج نیروهای آمریکایی است.

مقام‌های آمریکایی می‌گویند، نیروهای آمریکایی و شرکای آن‌ها به رهبری کردها روزانه ده‌ها ماموریت ضد داعش در سوریه اجرا می‌کردند و این فرایند اکنون متوقف شده است.

همان شرکا موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه برخی از زندانیان داعشی را آزاد کرده و آن‌ها را به خودشان ملحق کردند و این را راهی برای زیر نظر داشتن آن‌ها می‌دانند. این هم اکنون وضعیت خطرناکی است.

اکنون تحلیلگران می‌گویند، خروج نیروهای آمریکایی به دستور دونالد ترامپ بزرگترین پیروزی در چهار سال اخیر را نصیب داعش کرده است و به شدت دورنمای آن را تقویت کرد. مقام‌های آمریکایی اخیرا گفتند، با توجه به اینکه نیروهای آمریکایی برای خروج شتاب به خرج می‌دهند، در حقیقت آن‌ها توانایی گردآوری اطلاعات حیاتی درباره عملیات‌های میدانی این گروه را از دست می‌دهند.

لینا خطیب، مدیر برنامه خاورمیانه و شمال آفریقا در مرکز تحقیقاتی چتم هاوس لندن گفت: هیچ تردیدی نیست که داعش یکی از بزرگترین برنده‌های اتفاق‌های رخ داده در سوریه است. قطع حمایت از نیروهای دموکراتیک سوریه توانایی ایالات متحده و شرکای سابق در گیر انداختن باقیمانده‌های این گروه را تحت‌الشعاع قرار داده است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید