ایرنا/ اردن طرح قطار سریع‌ السیر رژیم صهیونیستی را که قرار است از " تل آویو " تا " بیت‌المقدس " امتداد یابد ، نقض آشکار قوانین بین‌المللی دانست و از جامعه جهانی خواست از اجرای این طرح جلوگیری کنند.

به گزارش شبکه "المملکه " اردن، "ضیف الله الفایز " سخنگوی وزارت امور خارجه و مهاجران این کشور روز سه شنبه با محکوم کردن این طرح اظهار داشت: مقامات اسرائیلی با اجرای این طرح قصد دارند "تل آویو" ، قدس و شهر قدیمی قدس شرقی را به یکدیگر متصل و ایستگاه هایی را در این شهر تاریخی احداث کنند.

وی افزود: این اقدام یکطرفه نقض آشکار قوانین بین‌المللی، حقوق بشر و تصمیمات سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) است.

سخنگوی وزارت خارجه اردن گفت: اسرائیل به عنوان یک نیروی اشغالگر باید تعهدات خود را نسبت به قوانین بین‌المللی که قدس شرقی را از سال ۱۹۶۷ به عنوان سرزمین اشغالی در نظر گرفته است، رعایت کند و به هویت تاریخی و حقوقی آن احترام بگذارد.

این مقام اردنی از جامعه جهانی خواست تا مسئولیت‌های خود را در مقابله با اقدامات غیرقانونی اسرائیل انجام دهند.

پیشتر نیز خبرگزاری سمای فلسطین به نقل از "محمود نواجعه" هماهنگ کننده کمیته ملی جنبش تحریم علیه اسرائیل از کناره گیری شرکت فرانسوی "ویولیا " از این طرح خبر داده بود.

شرکت فرانسوی "ویولیا " پنج درصد سهام پروژه قطار سریع‌السیر در قدس را بر عهده داشت.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید