مهر/ یکی از نمایندگان ائتلاف فتح در پارلمان عراق به دلایل عدم رونمایی از کابینه جدید این کشور از سوی محمد توفیق علاوی پرداخت.

به نقل از النهرین، فاضل الفتلاوی نماینده ائتلاف فتح امروز سه شنبه از اختلافات درباره پست‌های وزارت کشور و دفاع در کابینه محمد توفیق علاوی خبر داد که سبب عدم رونمایی از کابینه شده است.

وی افزود: نشست علاوی با رهبران گروههای سیاسی در روز دوشنبه ۱۷ فوریه ۲۰۲۰ به منظور توافق درباره موعد رونمایی از کابینه جدید تا در پارلمان رأی اعتماد بگیرد، برگزار شد. اختلافاتی با گروههای سیاسی کُردی و سنی و نیز اختلاف نظرهایی درباره پست‌های وزارت کشور و دفاع وجود دارد.

الفتلاوی بیان کرد: در روز گذشته اسامی نامزدهای پست‌های وزارتی اعلام نشد و احتمالاً در نشست دوم اعلام خواهد شد. نشست با رهبران گروههای سیاسی به توافقی درباره موعد معرفی کابینه به پارلمان منجر نشد اما حمایت سیاسی از علاوی برای تشکیل دولت مستقل به دور از فشارهای سیاسی زیادتر شده است.

وی گفت: طی روزهای آتی دومین نشست میان علاوی و رهبران گروههای سیاسی برگزار خواهد شد. احتمال می‌دهیم که اوایل هفته کابینه علاوی به پارلمان معرفی شود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید