فارس/ رئیس مرکز آشتی ملی روسیه شامگاه سه‌شنبه تصریح کرده آمریکا از آغاز سال جاری میلادی ۳۰۰ کامیون حامل انواع مختلف سلاح را از عراق به سوریه منتقل کرده است.

خبرگزاری ایتارتاس به نقل از «اولگ ژورالوف» رئیس مرکز آشتی ملی روسیه نوشته از ابتدای سال جاری میلادی ۱۳ کاروان نظامی آمریکا شامل بیش از ۸۰ خودروی زرهی و بیش از ۳۰۰ کامیون حامل سلاح از عراق به شمال سوریه منتقل شده‌اند.
آقای ژورالوف که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد اضافه کرده از این سلاح‌ها علیه نظامیان ترکیه و شهروندان غیرنظامی استفاده شده است.
این مقام روسیه‌ای گفت: «فرماندهی نیروهای آمریکایی در منطقه، دو سوی فرات را غرق در سلاح‌ و مهمات کرده است. فقط از ابتدای سال ۲۰۲۰، سیزده کاروان نظامی مشتمل بر بیش از ۸۰ خودروی زرهی و بیش از ۳۰۰ کامیون حامل انواع مختلف سلاح از عراق وارد سوریه شده‌اند.»
«اولیگ ژورالوف» اضافه کرد: «از این سلاح‌ها هم در درگیری‌های میان گروه‌های مختلف شبه‌نظامی در سراسر منطقه دو سوی فرات استفاده می‌شود و هم علیه نظامیان ترکیه در شمال سوریه.»
وخیم‌تر شدن اوضاع انسانی در مناطق شمال شرق سوریه و تداوم حملات خمپاره‌ای از سوی شبه‌نظامیان باعث فرار غیرنظامیان از منازل خود به سمت مناطق تحت کنترل دولت سوریه شده است.
رئیس مرکز آشتی ملی روسیه خاطرنشان کرد از زمان آغاز سال جاری میلادی حدود ۲۳۰۰۰ سوری از این منطقه فرار کرده‌اند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید