باشگاه خبرنگاران/ رئیس جمهور آمریکا رسانه‌ها را به تلاش برای تعطیل نگه داشتن مشاغل به بهانه شیوع کرونا به منظور آسیب زدن به موفقیت او در انتخابات ۲۰۲۰ متهم کرد.

به گزارش پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا رسانه‌های این کشور را به تلاش برای پابرجا نگه داشتن محدودیت‌های ویژه برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا و در نتیجه آسیب دیدن اقتصاد این کشور و کاهش یافتن شانس انتخاب مجدد او در انتخابات ۲۰۲۰ متهم کرد.

این ادعای ترامپ درحالی مطرح می‌شود که اقدامات محدودیتی از سوی کارشناسان بهداشتی در سراسر دنیا به عنوان اقدامی پیشگیرانه و ضروری برای مبارزه با شیوع کرونا توصیه می‌شود.

رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری نوشت: جریان رسانه‌های اصلی، نیروی غالبی است که تلاش می‌کند تا من کشورمان را تا جایی که ممکن است تعطیل نگه دارم، به این امید که این کار به زیان موفقیت من در انتخابات خواهد بود. مردم واقعی می‌خواهند هر چه زودتر به سرکار برگردند. ما از قبل قوی‌تر خواهیم بود!

این توئیت ترامپ یادآور این موضوع است که تا چه اندازه انتخابات آتی در ماه نوامبر بر تصمیم گیری‌های فعلی او بویژه در بحبوجه هم گیری ویروس کرونا تاثیر دارد. ترامپ تا حد زیادی کمپین انتخاباتی خود را بر مبنای رشد اقتصادی که مدعی است در دوره او رقم خورده، بنا کرده است. اما با همه گیری کرونا و تعطیلی بسیاری از مشاغل و وضع نامناسب بورس و اوراق بهادار انتظار رکود اقتصادی در این کشور در آستانه انتخابات مهم ماه نوامبر دور از تصور نیست.

ترامپ در روز‌های اخیر مخالفت خود برای تعطیلی مشاغل ابراز داشته و گفت انتظار دارد تا عید پاک همه به سرکار خود برگردند. اظهارات ترامپ با مخالفت بسیار از سوی فرمانداران ایالت‌های آمریکا روبرو شد. ایالت‌های نیویورک، کالیفرنیا، اوهایو، میشیگان و ایلینوی با تعیین دستور العمل در خانه ماندن و تعطیلی شاغل غیر ضروری تلاش می‌کنند آمار رو به رشد شیوع کرونا را مهار کنند.

دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا اعلام کرد شمار جان باختگان در آمریکا از ۱۰۰۰ نفر فراتر رفت و شمار مبتلایان نیز به مرز ۷۰ هزار نفر نزدیک شده است.

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید