فارس/ رهبر حزب کارگر انگلیس گفت، سه ماه پس از شکست حزبش در انتخابات، جامعه انگلیس فهمید که حق کاملاً با او بوده و سیاست‌های انگلیس دیگر هرگز مانند سابق نخواهد شد.

«جرمی کوربین» گفت، شیوع بیماری «کووید-۱۹» اثبات می‌کند حق کاملاً با او بوده و در نهایت دولت این کشور ناچار به اعمال تغییر در سیاست‌هایش خواهد شد.
به نوشته روزنامه «دیلی میل»، کوربین در مصاحبه با شبکه «بی‌بی‌سی» گفت، هر کاری که می‌توانست برای پیروز شدن در هر دو انتخابات انجام داد و اکنون تنها راه پیش روی جامعه انگلیس سرمایه‌گذاری در بخش خدمات عمومی است.
کوربین گفت: «فکر نمی‌کردم تنها پس از سه ماه از طریق مقدار پولی که دولت برای مبارزه با کرونا تخصیص داد و پارلمان آن به رأی گذاشت ثابت شود که حق کاملاً با من بود».
رهبر حزب کارگر افزود، ویرانی‌ها و اختلالات ناشی از شیوع ویروس کرونا مخالفان سیاسی وی را مجبور کرد طرز فکر خود را عوض کنند.
او گفت: «فکر می‌کنم جامعه و سیاست‌های ما دیگر مانند سابق نخواهد شد زیرا بناگاه فهمیدیم که به حضور همه نیاز داریم و هرکس [در این بحران] سهمی دارد».
کوربین در انتخابات اواخر سال گذشته در برابر حزب محافظه‌کار شکست خورد و وظیفه تشکیل دولت به «بوریس جانسون» رهبر این حزب واگذار شد. به گفته برخی کارشناسان سیاسی، چپ‌گرایی حزب کوربین عامل شکست او در انتخابات بود.


#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید