آخرین خبر/ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، در حالی که هفته‌های گذشته با تمسخر درباره ویروس «کووید۱۹» و خطری که می‌تواند برای ایالات متحده داشته باشد صحبت می‌کرد، امروز با عقب‌نشینی آشکار، این بیماری را «مسئله مرگ و زندگی» برای این کشور دانست. با این حال، رکورد شمار ابتلای روزانه به این ویروس در این کشور طی بیست‌وچهار ساعت گذشته جابه‌جا شد و شاهد افزایش بیش از بیست‌هزار نفری بود. با گذر تعداد مبتلایان از 190 هزار نفر، تلفات کرونا در آمریکا از 4000 نفر فراتر رفت.

ترامپ: پیک کرونا در دو هفته آینده رخ می‌دهد
به گزارش فارس؛ رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه اوج شیوع ویروس کرونا در این کشور طی دو هفته آینده رخ می‌دهد، گفت اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی طی ۳۰ روز آینده موضوع مرگ و زندگی است.
ترامپ بامداد چهارشنبه طی سخنرانی در کنفرانس مطبوعاتی «کارگروه کروناویروس» کاخ سفید، با بسیار مهم دانستن لزوم اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی طی ۳۰ روز آینده در آمریکا، گفت: «این موضوع مرگ و زندگی است... دو هفته آینده، بسیار سخت و دردناک خواهد بود».
به نوشته رسانه‌های آمریکایی، وی با خودستایی از عملکرد دولتش در واکنش به شیوع ویروس کرونا، این بیماری را «طاعون» توصیف کرده و افزود: «ما در حال انجام آزمایش‌های بیشتر و سریعتر برای تشخیص مبتلایان به کرونا هستیم».
رئیس‌جمهور ایالات متحده با رونمایی از طرح ۳۰ روزه برای کاستن از سرعت شیوع این ویروس در آمریکا، تخمین زد که اوج شیوع کرونا طی دو هفته آینده در این کشور رخ دهد.
ترامپ در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره شرایط روزهای آینده آمریکا گفت: «می‌خواهم مثبت باشم. نمی‌خواهم منفی باشم... سخت‌ترین دو یا سه هفته تاریخ کشورمان را پیش رو داریم».

رکورد شمار مبتلایان روزانه در آمریکا جابه‌جا شد
بر اساس آمار اعلام شده در وبسایت دانشگاه «جان هاپکینز»، از روز گذشته تا کنون ۲۴۳۸۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده گزارش شده است.
به گزارش تسنیم؛ طی ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۹۰۰ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا جان خود را از دست دادند که مرگبارترین روز از زمان شیوع کرونا در آن کشور محسوب می‌شود.
بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان به این ویروس در آمریکا به ۱۸۸۱۷۲ نفر و تعداد قربانیان آن نیز به ۳۸۷۳ نفر رسید. از تعداد کل مبتلایان آمریکایی، فقط ۷۰۲۴ نفر بهبود یافته و و تا کنون ۱۷۷۲۸۵ مورد فعال ابتلا به کرونا در ایالات متحده وجود دارد.

دانشگاه جانز هاپکینز: تلفات کرونا در آمریکا از 4000 نفر فراتر رفت
دانشگاه جانز هاپکینز صبح چهارشنبه به وقت تهران اعلام کرد که تعداد فوت‌شدگان بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در آمریکا از مرز ۴۰۰۰ نفر فراتر رفته است.
بر اساس این گزارش تعداد مبتلایان هم به بیش از ۱۹۰ هزار مورد رسیده است.

کاخ سفید: کرونا می‌تواند جان ۱۰۰ هزار تا ۲۴۰ هزار آمریکایی را بگیرد
کارگروه کاخ سفید برای مقابله با شیوع کرونا تخمین زده است که این ویروس می‌تواند تا زمان فروکش کردن، بیش از صد هزار آمریکایی را به کام مرگ بکشاند.
دکتر «دبرا برکس» هماهنگ‌کننده کارگروه کروناویروس کاخ سفید بامداد چهارشنبه گفت این کارگروه تخمین زده حتی اگر دستورالعمل‌های کنونی فاصله‌گذاری اجتماعی هم رعایت شود، ویروس «کووید۱۹» می‌تواند ۱۰۰ هزار تا ۲۴۰ هزار قربانی روی دست دولت آمریکا بگذارد.
به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، برکس طی نشست خبری به همراه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا با درخواست از مردم این کشور برای تغییر شیوه زندگی، گفت برای اینکه با شیوع ویروس کرونا مقابله کنند لازم است تمام آمریکایی‌ها نقش خود در مقابله با گسترش آن را جدی بگیرند.
وی با بیان اینکه تخمین‌های ابتدایی از شیوع کرونا در آمریکا از کشته شدن ۱.۵ تا ۲.۲ میلیون آمریکایی حکایت داشت، گفت اما این بدترین سناریو در شرایط نبود اقدامات برای کاهش سرعت شیوع از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی بود.
بر اساس مدل‌سازی‌های کارگروه کرونا در کاخ سفید، این ویروس در آمریکا تا اول ماه ژوئن (نیمه خرداد) فروکش نمی‌کند.
پیشتر دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن تخمین زده بود ویروس کرونا طی چهار ماه آینده به‌صورت میانگین تا ۸۱ هزار نفر را در آمریکا به کام مرگ می‌کشد و تا ماه ژوئن نیز فروکش نمی‌کند.

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید