ایلنا/ سخنگوی وزارت دفاع آمریکا مدعی شد که سامانه پاتیروت در جهت حفظ امنیت عراق و همچنین نیروهای ائتلاف بین‌المللی و نظامیان آمریکایی در این کشور مستقر شده است.

به گزارش پایگاه خبری روداو، «شان روبرتسون»، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، استقرار سامانه پاتریوت در عراق را تایید کرد. وی همچنین مدعی شد که این سامانه در جهت حفظ امنیت عراق و همچنین نیروهای ائتلاف بین‌المللی و نظامیان آمریکایی در این کشور مستقر شده است.

وی در گفت‌وگو با این پایگاه خبری مدعی شد: «آمریکا سامانه دفاعی پاتریوت را با هدق حفظ امنیت عراق و همچنین محافظت از نیروهای آمریکایی از حملات هوایی که انتظار وقوع‌شان را داریم در این کشور مستقر کرده است. هدف دیگر ما حراست از مراکز نظامی‌ای است که نیروهای ائتلاف در آن واقع شده‌اند.»

وی در ادامه مدعی شد: «نکته اصلی اینجاست که طی حملات راکتی اخیر شماری از سربازان عراقی و همچنین نیروهای ائتلاف کشته شدند که این امر در تضاید با حاکمیت عراق قرار دارد.»

سخنگوی پنتاگون در ادامه گفت: «همچنان به ارسال سامانه‌های دفاعی به عراق ادامه می‌دهیم اما نمی‌توانیم جزئیات آن را بنا به دلایل امنیتی ارائه دهیم.»

وی در ادامه مدعی شد: «مقام‌های عراقی از نیاز به استقرار این سامانه آگاهی کامل دارند و ما این اقدام را با هماهنگی و همکاری آن‌ها انجام داده‌ایم.»

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید