فارس/ صفحه خبری موسوم به «شعبه الاعلام الحربی» در لیبی مدعی شد که 41 تن از نیروهای وابسته به دولت «وفاق ملی» و رئیس جمهور ترکیه در جنوب طرابلس در درگیری‌ها کشته شدند.

صفحه خبری موسوم به «شعبه الاعلام الحربی» وابسته به «خلیفه حفتر» رهبر گروه موسوم به «ارتش ملی لیبی»، یکشنبه شب، گزارش کرد که ۴۱ تن از نیروهای دولت وفاق ملی و «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در دو محور «وادی الربیع» و «المشروع» جنوب طرابلس پایتخت لیبی کشته‌ شدند.

به گفته این شبعه الاعلام الحربی این نیروها در حال پیشروی به سمت محورهای یادشده بودند که عناصر وابسته به خلیفه حفتر موسوم به «گردان ۱۲۸» با آنها مقابله می‌کنند.

در همین ارتباط، عناصر وابسته ژنرال خلیفه حفتر، دیروز، اعلام کردند که نیروهای دولت وفاق ملی لیبی، یک فروند هواپیمای حامل سلاح و تجهیزات نظامی آنها را هدف قرار داده است.

دولت وفاق ملی و دولت طُبرق لیبی بر سر تصاحب قدرت در این کشور در حال نزاع و جنگ هستند و همین امر باعث ایجاد صف‌بندی‌های بین‌المللی و منطقه‌‌ای شده است.

به رغم اینکه دولت وفاق لیبی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس (غرب) مورد حمایت اروپا -بویژه ترکیه-، آمریکا و سازمان ملل است، مصر، عربستان سعودی، امارات و یونان، از دولت موازی مستقر در بنغازی (شرق) حمایت سیاسی و نظامی می‌کنند.

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید