فارس/ جریان صدر عراق مامور جدید تشکیل کابینه عراق را که رئیس دستگاه اطلاعات این کشور بوده مشرف به پرونده های مفسدین عراقی دانست و گفت دولت آتی قادر به مبارزه جدی با فساد است.

«حاکم الزاملی» یکی از رهبران جریان صدر روز پنجشنبه گفت که مصطفی الکاظمی مامور تشکیل کابینه عراق اطلاع زیادی از مسائل اطلاعاتی و پرونده‌های مفسدین دارد و دولت او هم کم ارزش نخواهد بود.

حاکم الزاملی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم گفت: «مصطفی الکالظمی دولتی متخصص و عاری از سوء ظن به فساد را تشکیل خواهد داد که قادر به مدیریت مرحله آتی خواهد بود».

الزاملی گفت: «الکاظمی اطلاع زیادی بخصوص در زمینه اطلاعات و امنیت کشور دارد و یک کارمند ارشد دولتی است که سازمانی حساس را مدیریت کرده و پرونده‌های زیادی از اغلب مفسدین را در اختیار دارد. از همین رو دولت او ناچیز و کم ارزش نخواهد بود».

این رهبر جریان صدر گفت: «الکاظمی قادر به مبارزه با فساد است به خصوص که اطلاعات و پرونده‌های زیادی را درباره طرف‌ها و شخصیت‌هایی مفسد در اختیار دارد و این قدرت عامل اصلی و مهم در تحقق خواسته‌های ملت عراق خواهد بود».

ظهر روز پنجشنبه و پس از اعلام انصراف «عدنان الزرفی» از تشکیل کابینه جدید عراق، رئیس‌جمهور این کشور، «مصطفی الکاظمی» رئیس دستگاه اطلاعات را به عنوان مامور تشکیل کابینه عراق انتخاب کرد.


#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید