فارس/ دبیر کل هماهنگی و مدیریت امور انسانی شورای ملی یمن تأکید کرد که عربستان سعودی مبتلایان به ویروس کرونا را به یمن می‌فرستد.


«عبدالمحسن طاووس»، دبیر کل هماهنگی و مدیریت امور انسانی شورای ملی یمن، شامگاه پنجشنبه، تأکید کرد که عربستان سعودی افراد مبتلا به ویروس را به یمن می‌فرستد و دستگاه‌های امنیتی این کشور تلاش بسیاری برای شناسایی آنها می‌کند.

در همین ارتباط، کشور یمن که تاکنون هیچ مورد مبتلا به کرونا ثبت نکرده بود، امروز، از اولین مورد مبتلا به این ویروس خبر داد .

پیشتر، ده‌ها یمنی با به راه‌انداختن تجمع اعتراضی در جنوب یمن علیه ورود نیروهای ائتلاف سعودی، تهدید کردند که اگر پروازهای مربوط به انتقال نیروهای ائتلاف به یمن لغو نشود، «انقلاب» خواهند کرد

به گزارش وبگاه خبری شبکه «المسیره»، دبیر کل هماهنگی و مدیریت امور انسانی شورای ملی یمن در این ارتباط گفت که یمن درگیر جنگ است و در این شرایط دیگر توان مقابله با ویروس را ندارد.

عبد المحسن طاووس در ادامه گفت که ائتلاف سعودی یمن را محاصره کرده و تنها برای آنکه نشان دهد، فرودگاه این کشور باز است، اجازه ورود کمک‌های محدود را می‌دهد.

طاووس با انتقاد از سازمان بهداشت جهانی، گفت: «سازمان بهداشت تنها ۳۰ حرارت‌‌سنج و لباس‌های مخصوص محدودی ارائه کرده است؛ آنها شرط کرده‌اند که باید در یمن مبتلا وجود داشته باشد تا کمک ارسال کنند».

ائتلاف سعودی روز چهارشنبه با اعلام آتش‌بس یک‌جانبه در یمن، مدعی شد که هدفش از این اقدام جلوگیری از شیوع کرونا و مبارزه با آن است.

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید