ایسنا/ عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن از ادامه حملات هوایی و زمینی ائتلاف متجاوز عربی علی‌رغم اعلام آتش‌بس از سوی این ائتلاف خبر داد.

محمد البخیتی در گفت‌وگو با شبکه الجزیره اعلام کرد که علی‌رغم اعلام آتش‌بس از سوی ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان، اما حملات زمینی و هوایی این ائتلاف به مناطق مختلف یمن همچنان ادامه دارد.
وی افزود: ائتلاف متجاوز حملات هوایی را در عسیر و الجوف انجام داده و درگیری‌ها در این مناطق به میزان قابل توجهی تشدید شده است.
البخیتی تصریح کرد: عربستان با اعلام آتش‌بس به دنبال کاهش فشارها بر خود و بر هم زدن معادلات در مأرب است. طرح اعلام شده از سوی ریاض در واقع آتش‌بس نیست و اعلام تداوم جنگ است، چراکه عربستان سعودی نیروهای زمینی، هوایی و دریایی خود را برای محاصره کردن یمن به کار می‌گیرد.
این مقام یمنی ادامه داد: اعلام آتش‌بس از سوی عربستان بیانگر تمایل واقعی آنها به برقراری صلح نیست، چراکه ریاض اکنون و پس از گذشت پنج سال از جنگ و آغاز تغییر موازنه قدرت به نفع انصارالله، آتش‌بس جزئی را همزمان با ادامه محاصره یمن اعلام می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که محاصره ادامه داشته باشد، جنگ نیز ادامه خواهد یافت. ضرر و زیان محاصره برای یمن بیشتر از خسارت‌های جنگ و عملیات‌های نظامی است.
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن همچنین طرح آتش‌بس اعلام شده توسط ائتلاف متجاوز عربی را طرحی "نامعقول" و "مضحک" خواند.
البخیتی در پایان با اشاره به ابتکار عمل اعلام شده توسط انصارالله برای پایان دادن به جنگ یمن و برقراری صلح همه‌جانبه در این کشور، عنوان کرد: انصارالله زمانی هدف قرار دادن عربستان را متوقف خواهد کرد که ریاض تمامی عملیات‌های نظامی خود را متوقف کرده و محاصره یمن را لغو کند.
نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا از پنجشنبه به مدت دو هفته آتش‌بس در یمن اعلام کردند.


#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید