فارس/ رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان ابراز امیدواری کرد که دولت الکاظمی نقش عراق را در عرصه بین المللی تقویت کرده و قدرت اصلی حامی و یاور مسئله فلسطین باشد.

«عبدالامیر قبلان» رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان در لبنان روز شنبه گفت به مصطفی الکاظمی نخست وزیر جدید عراق برای ایجاد ثبات و شکوفایی در عراق امیدوار است.

قبلان در بیانیه‌ای گفت: «امیدواریم که تشکیل دولت عراق مرحله جدیدی از همکاری و همبستگی میان عراقی‌ها را بنیان نهد تا عراق رابه جایگاه بین المللی آن بازگردانده و به کشوری قوی و شکوفا مبدل کنند که از ثبات سیاسی برخوردار است و قدرت اصلی حامی برادران عرب و مسلمان و یاور مسئله فلسطین باشد که همچنان آن را مسئله اساسی و محوری خود برمی شمر‌یم».

به گزارش پایگاه خبری بغداد الیوم، رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان در لبنان تاکید کرد: «اعتماد بزرگ نمایندگان ملت به الکاظمی انگیزه‌ای مضاعف برای کار در مسیر شکوفایی عراق و تامین وحدت، ثبات، استقلال و شکوفایی آن ایجاد می‌کند تا نقش کارآمدی در عرصه بین المللی و به خصوص در اتحادیه عرب ایفا کند که همبستگی عربی و اسلامی را تقویت و به نفع مسائل امت است».

قبلان دستاوردهای نظامی اخیر ارتش عراق و گروه‌های الحشد الشعبی در سرکوب گروه‌های تکفیری و ناکام گذاشتن نقشه‌های آنها در ارتکاب جنایات در عراق را ستود و گفت این ترویست‌ها نه فقط برای عراق برای برای کشورهای و ملت های منطقه خطرناک هستند.

دولت جدید عراق به ریاست مصطفی الکاظمی بالاخره پنجشنبه گذشته پس از پنج ماه بلاتکلیفی و کشمکش بر سر نخست وزیر جدید تشکیل شد.

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید