تسنیم/ کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین بر لغو تمامی توافقنامه‌ها با رژیم صهیونیستی در واکنش به تصمیم این رژیم برای اجرای طرح الحاق کرانه باختری خبر داد.

به نقل از رکز اطلاع رسانی فلسطین، این کمیته در پایان جلسه روز گذشته خود بر ادامه تلاش در عرصه بین‌الملل جهت اتخاذ تدابیر و مجازات‌های لازم علیه شهرک‌نشینان و شهرک‌های صهیونیست‌نشین و تحریم تولیدات این شهرک‌ها تاکید کرد.

کمیته مذکور ضمن اعلام حمایت از جنبش تحریم رژیم صهیونیستی، از تمامی کشورهایی که تاکنون فلسطین را به رسمیت نشناخته‌اند، به ویژه کشورهای اروپایی دعوت کرد که کشور فلسطین را به رسمیت شناخته و زمینه عضویت کامل آن در سازمان ملل را فراهم کنند.

کمیته اجرایی ساف بر ادامه تلاش‌ها برای پیوستن به نهادهای بین‌المللی تاکید کرد که و خواستار کمک کشورهای مختلف به آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی "آنروا" به منظور ادامه خدمات رسانی آن به آوارگان فلسطینی شد.

این کمیته خواستار برگزاری اجلاس بین‌المللی صلح تحت نظارت کمیته چهارجانبه بین‌المللی به منظور پایان دادن به اشغالگری در فلسطین و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتخت قدس شرقی در مرزهای سال 1967، حل مساله آوارگان بر اساس قطعنامه 194 و آزادی تمامی اسرای فلسطینی از زندان‌های رژیم صهیونیستی شد.