فارس/ یک مقام نظامی آمریکایی اخبار منتشر شده درباره استقرار چند سامانه پدافند موشکی پاتریوت در شمال شرق سوریه را تکذیب کرد.

سرهنگ «مایلز کاگینز» سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش موسوم به عملیات عزم راسخ، گفت گزارش‌ها مبنی بر استقرار سامانه‌های موشکی آمریکایی در نزدیکی میدان گازی سوریه صحت ندارد.
«اسپوتنیک» کاگینز با بیان اینکه آمریکا هیچ سامانه پاتریوتی در سوریه مستقر نکرده، در صفحه توئیتر خود نوشت: «باز هم اخبار جعلی از سوریه. هیچ پاتریوتی در سوریه نیست».

اسپوتنیک اما نوشت که نظامیان آمریکایی در شمال شرق سوریه، از اکتبر سال قبل شروع به جابجایی از مرز ترکیه به سمت مناطق داخلی سوریه و نزدیک میادین گازی و نفتی نموده‌اند.

کاگینز روز گذشته نیز در مصاحبه با پایگاه خبری «دیرالزور۲۴» مدعی شد که عملیات‌های هلی‌برن این ائتلاف علیه عناصر داعش، در تضعیف این گروه تروریستی نقش مهمی دارد.

ادعاهای وی در حالی است که منابع خبری معارض روز گذشته از افزایش اقدامات نظامیان تروریست آمریکایی در شرق و شمال شرق سوریه خبر دادند و گفتند که نیروهای ائتلاف آمریکا، در اطراف میدان گازی «کونیکو» در شرق دیرالزور، سامانه موشکی پاتریوت مستقر کرده‌اند.

پایگاه خبری معارض «شبکه شام» با اعلام خبر، گفته بود نیروهای ائتلاف آمریکا طی روزهای گذشته دست به گسترش پایگاه نظامی خود در اطراف این میدان زدند و اطراف آن را سیم خاردار کشیده‌اند.