فارس/ وزارت خارجه سوریه ضمن محکوم کردن اقدام اروپا در تمدید تحریم‌ها علیه خود، این اقدام را «تبعیت خفت‌بار» از آمریکا توصیف کرد.


خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از منبعی در وزارت خارجه سوریه پنجشنبه شب گزارش داد که اقدامات تحمیلی اتحادیه اروپا علیه دمشق مسئله جدیدی نیست بلکه این اتحادیه بعد از تصمیم آمریکا مبنی بر تمدید تحریم‌های خود علیه سوریه، دست به اقدام مشابه شده و این تصمیم نشان می‌دهد که اروپا فاقد استقلال بوده و در تبعیت خفت‌بار از آمریکا به سر می‌برد.

وزارت خارجه سوریه گفته این تصمیم اروپا همچنین نشان می‌دهد که بین اتحادیه اروپا و آمریکا در جنگ علیه سوریه شراکت بوده و تأکیدی است بر این که آن‌ها از گروه‌های تروریستی حمایت نامحدود می‌کنند. دمشق اروپا و آمریکا را مسئول خون ریخته شده شهروندان سوریه دانسته است.

سوریه تمدید تحریم‌های اروپا علیه خود را نقض آشکار ساده‌ترین حقوق بشر و قوانین بین‌المللی و جنایت علیه بشریت دانسته است. وزارت خارجه سوریه در این بیانیه گفت: «تصمیم اتحادیه اروپا (تمدید تحریم‌ها) بار دیگر دروغ بودن مواضع و اظهارات مقامات این اتحادیه در باره کاهش تحریم‌ها به ویژه تحریم‌های مربوط به مقابله با ویروس کرونا را نشان داده و نفاق آن‌ها را که ویژگی اصلی سیاست‌های آن‌ها برملا کرد.»